Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aliexpressról érdemes mobiltel...

Aliexpressról érdemes mobiltelefon-kaliberű dolgot rendelni?

Figyelt kérdés

Egy Mi Pad 2-t vennék, egész jó áron van, de félek több apró dologtól is. Főleg attól, hogy sérülve kapom kézhez, no meg a vámtól. Kisebb félelmeim között van, hogy egyáltalán nem, vagy esetleg hamis darab érkezik meg, a gagyi ROM, működési hiba stb.

Eu-s raktárhelyű webshopokban alig találok, ahol meg igen, ott általában nem túl kedvező az ára.


Mennyire valószínű, hogy fennakad a vámon? Bármi mód van rá, hogy ezt elkerüljem?

Mert ha a többség pl. nem akad meg, akkor megkockáztatom, ha pedig meg is akadna, akkor ha 27%-ot kell ráfizetni, még úgy is jobban járok, mint sok Eu-s webshoppal. Vagy rosszul okoskodom?



2017. okt. 24. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt neked kell kiszámolni hogy mi éri meg neked. Dehogy elkerüld , nagy szerencse kell, az áfát a vámot kalkuláld bele, az biztos hogy fizetni kell. De olyan hogy gagyi ROM , olyan nincs. Amit leirnak róla , azt tudja. Eu raktárból ha tudod akkor ott nincs vám és áfa.
2017. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A ROM-ot úgy értettem, hogy milyen típusú MIUI van rajta.
2017. okt. 24. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
27% Áfát és vámolási díjat szinte biztosan kell fizetni, ezt kalkuláld bele. Azon kívül a garanciát gyakorlatilag nem fogod tudni érvényesíteni a külföldi webshopoknál. Amit én számoltam, így már nem olyan nagy az árelőny, hogy megérje külföldről rendelni. Az EU raktáros termékeknél az árba eleve bele van kalkulálva a Vám stb, tehát sokszor kamu, hogy Vám, Áfa stb mentes az eladás.
2017. okt. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem kommentelők írták vannak plusz díjak.


MO-n 73e Ft, allin ahogy néztem 45-50 + áfa és egyéb költségek


Miért éri meg 10-15e Ft spórolásért a kockáztatás? mindamellett, ha garanciális gondod van sajnos tapasztalat, hogy ilyenkor nagyon nehéz az ügyintézés.


Helyedben ha sokallod az árát én használtan néznék.


Tavaly karácsonyra vettem páromnak egy TeXet tabletet, újonnani ára 70 volt, fél évesen vettem 33ért azóta is hibátlan.

2017. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hardverapro.hu-n nézz szét. Több magyar kereskedő is hirdet ott xiaomi telefonokat és más termékeket garanciával, személyes átvétellel.


A vámteher nem 27% hanem jóval több. Mindennel együtt kb 35-40% körül mozog. Ilyen-olyan díjak, kezelési költségek stb. Az ÁFA csak egy része az egésznek. Hogyha van, akkor a szállítási költségre is felszámolják.

Van erről több cikk is a neten.

2017. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Hát 4-es, volna egy használt éppen a közelemben, de én meg a használt termékektől tartok. Mert ott pl mihez kezdek vele, ha befuccsol?
2017. okt. 25. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:

"A ROM-ot úgy értettem, hogy milyen típusú MIUI van rajta."


ROM-ot te is megtudod változtatni. Itt vannak az eredeti romok Mi pad 2-re: [link] .

2017. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En tavaly karacsonykor rendeltem hasonlo arerteku készüléket aliexpressrol. Es mivel akkor nagyon sokan rendelnek minden felet ezert atcsuszott a vamon. Szerintem te is akkor probald hatha szeremcsed lesz😌
2017. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!