Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefontöltés? Lesz baja?

Telefontöltés? Lesz baja?

Figyelt kérdés

ugy hallottam az aksinak az a jo ha a telefonomat nem töltöm fel 100% ra hanem csak 80 ra és lemeríteni is csak 20%-ig és ez aksikímélő. hát én igy is csinaltam mindig.

sosem hagytam tovább. most este elaludtam es elfelejtettem levenni töltőről és reggelig töltött...ez nem tesz benne kárt?

egyebkent egy iphone 6 s plusz



#telefon #iPhone #töltő.töltés
2017. okt. 30. 09:18
 1/3 Trevor. ***** válasza:
Okosabb a töltésvezérlő IC nálad, ne aggódj. Mire elhasználódik az akksi, úgyis lecseréled a telefont.
2017. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Ez így ebben a formában hülyeség.

A Li akkuknak az a jobb, hogyha napi több kisebb töltést kapnak. Mondjuk 35%-ról feltöltöd 60%-ra. Aztán megint meríted. Viszont a 90-100% között más a töltés és azt is meg kell kapniuk időnként. Tehát időnként fel kell tölteni, viszont nem ajánlott a töltőn hagyni ha már 100%-on van. Akkor minél hamarabb ajánlott levenni. Túlemríteni meg úgysem tudod, mert a vezérlés lekapcsolja a telefont. Időnként érdemes hagyni, hogy addig merüljön amíg ki nem kapcsol magától és onnét tölteni teljesen 100%-ig.

Pár hónapja olvastam erről egy részletes tesztet. Abban írták ezeket.

2017. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Minek van a telefon? Hogy körbenyald a se**ét?


Kevés benne a kakaó? -> Irány a töltő.

Feltöltött? -> Használható.

Feltöltött, de alszol? -> Ott van benne a töltés-vezérlő, az majd intézkedik.

Szükséges van rá, de még nincs tele? -> Lehúzod és használod.


Azért vetted, hogy körbeugráld vagy azért, hogy kiszolgáljon?


...


Ha mindig 20% és 80% közt tartod, akkor 40% -ot kihasználatlanul hagysz. Nem épp akkukímélő... Időnként tele kell tölteni és időnként nem árt lemeríteni is, akár 0 -ig is (csak utánna lehetőleg viszonylag hamar rakd töltőre, mielőtt az önkisülés túlmeríti).


A tele töltés után a teló töltés-vezérlője nem tölti tovább az akkut, viszont amíg töltőn van nem is meríti (a töltő energiájáról üzemel ilyenkor). Illetve amikor 0% -ra merítetted, akkor az akkufesz bőven 3V felett van és cirka 2,5V -ig meríthetőek biztonságosan. Szóval a töltés-merítés ciklusokkal nem tudod elcseszni, ha hagyod az okos eszközt dolgozni. De ha megszakítod a folyamatot, az nem jó.


Ha a töltést mindig megszakítod, az nem roncsolja közvetlen az akkut, de következménye van. Li ion és li poly akkuknál is ott van az elektrolit roncsolódás a ciklusokkor. Vagyis ha sohasem töltöd tele, akkor a fennmaradó kapacitást nem tudod kihasználni, hamarabb lemerül, de ugyanúgy elhasználtál egy ciklust, amiknek a száma bizony véges.

2017. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!