Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem veszik fel, ha...

Miért nem veszik fel, ha ismeretlen a szám?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy miért van az egy ideje, hogy ha nem írja ki valakinek a telefonszámát, akkor az illető nem veszi fel a telefont? Lehet csak én vagyok ilyen hülye, hogy mindenkinek felveszem. De igaz, idáig még semmi problémám nem volt belőle. Nem hívott titkos ügynök, vagy egy ufó, nem akartak telefonon keresztül lepuffantani sem,nem zaklatott senki, stb. Ha olyan valaki hívott, akivel nem akartam beszélni,elnézést kérve, letettem a telefont.Ennyi! Sokkal parasztabb dolog az szerintem, ha nem veszem fel a telefont.Mi történhet, (ezt most tényleg komolyan, ártatlan ibolyakék szemekkel kérdezem) ha egy ismeretlen számnak felveszem a telefont. Tényleg szeretném tudni, mert erre még nem jöttem rá.Régen és még most is, akinek van vezetékes telefonja, és nem kijelzős, ott sem tudtuk sosem, hogy ki hív bennünket, mégis felvettük. Nem származott belőle semmi bajunk. Csak én érzem úgy, mintha mostanában ez olyan divathullám féle lenne? Természetesen, én is úgy hívok általában mindenkit, hogy kiírja a számom, de előfordul pl. hogy véletlenül nem töltöttem fel a telefonom, és vezetékesről hívom az illetőt, mert sürgősen el kellene érnem, de nem tudom emiatt, mert nem írja ki a számom.Engem is hívtak már hivatalból fontos ügyben vezetékesről, nem írta ki a számot, de automatikusan felvettem. És még jó, hogy felvettem!
2017. nov. 2. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem divathullám kérdése! Inkább a mai ember természetes reakciója a saját védelme érdekében!

Az a sokkal parasztabb dolog, ha valaki titkolni akarja a számát a hívott fél előtt!

A vezetékes telefonnál valóban nem volt számkiírás, de nem is volt olyan visszaélés, hogy a hívás fogadása esetén a hívott félnek kellemetlenségei lehetnek.

A mobilhívásnál előfordul, hogy a hívott félnek elkezd pörögni egy számláló és nem győzi fizetni a számláját!

De előfordult már, hogy amint felvette, -tudtán kívül- bekerült egy adatbankba és lépten-nyomon zaklatják, (letiltani meg elég körülményes) mindenféle akciós ügynökök.

Ha a kijelzőn látnám, hogy pl. nem hazai, nem európai, netán nigériai! a hívó, -természetes, hogy fel sem veszem!

Ha -egyébként- nem ártó szándékkal hívsz valakit, mivel indokolnád, a saját hívószámod eltitkolását?

2017. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem a szám eltitkolásáról van szó, de mint írtam velem is előfordult már, hogy nem volt feltöltve, és sürgősen el kellett volna érnem valakit, de emiatt nem tudtam. Egyébként meg, mi a biztosíték arra, hogy kiírja ugyan a számot, de nem tudom kié, akkor se vegyem fel? Lehet, hogy már beszéltem vele, csak nem emlékszem a számára. Pl. lakás eladás ügyben mondjuk hívnak többen, de mindegyik számát nyilván nem tudom megjegyezni, és akkor etudva, ha még egyszer hívna valamelyik, fel sem veszem, mert nem tudok ki hív. Ezen kívül, mint említettem, hivatalból is hívhatnak fontos ügyben vezetékesről.

"A mobilhívásnál előfordul, hogy a hívott félnek elkezd pörögni egy számláló és nem győzi fizetni a számláját!

De előfordult már, hogy amint felvette, -tudtán kívül- bekerült egy adatbankba és lépten-nyomon zaklatják, (letiltani meg elég körülményes) mindenféle akciós ügynökök."

Ha olyasvalaki hív, aki gyanús nekem, nyilván rögtön kinyomom a telefont.Ha pedig valami hülyeséggel zaklatnak, szintén udvariasan elköszönök, és ennyi. De hála istennek, ilyen még nem volt. Természetesen, ha nem magyar a szám, akkor én sem veszem fel! Milyen ártó szándékkel hívhatnék valakit, esetleg megfenyegetem, hogy megölöm? Jaj,ne már. Már taglaltam egyébként, ha elolvastad, hogy milyen esetekben fordul elő, ha nem írja ki a számom. Ha szerinted ez ártó szándék............egyébként meg lehet olyan, hogy nem akarom, hogy megtudja valaki a számom, de nem azért, mert ártani akarnék valakinek.

2017. nov. 2. 10:59
 3/12 A kérdező kommentje:

"Az a sokkal parasztabb dolog, ha valaki titkolni akarja a számát a hívott fél előtt!"


Nyilván, ha valaki előtt titkolni akarjuk a számunkat, annak oka van, vagyis nem véletlen. Régen, amikor a vezetékest nem vette fel valaki (mert a hívó fél biztos volt abban, hogy a hívott fél otthon tartózkodik) elmondta mindenféle parasztnak, gügyünek, stb.

2017. nov. 2. 11:07
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Felesleges ezen rugózni, vagy felveszi vagy nem. Te is azt csinálsz amit akarsz.
2017. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Alex Fly ***** válasza:
71%

Egyrészt ma már a vezetékes számokat is kijelzi a telefon, másrészt pedig soha nem lehet tudni, éppen mit csinál és hol van a hívott fél; ezért ha fontos a hívás, akkor a kijelzett telefonszám alapján azt látja az illető, hogy nem valami útszéli telefonbetyár szórakozik vele.

Éppen ezért ha valakit felhívok, akkor természetes, hogy tudtára adom, ki is vagyok és eldönthetib alkalmas-e az idő arrab hogy beszéljen velem.

Ennek hiányában nem kell csodálkozni azon, ha valaki nem fogadja a hívást.

És ha valami rosszindulatú emberke kívánja az elérhetőségemet egy adatbázisban értékesíteni, akkor hiába teszem le -ha fogadom a hívást, akkor ez már elég ahhoz, hogy meggyőződhessen arról, hogy élő a szám és alkalmas a további machinációkra...

Mondjuk nekem nincsenek ilyen problémáim, a mobil eleve úgy van beállítva, hogy az ismeretlen számokról tőrténő hívásokat automatikusan visszautasítja...

2017. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én felszoktam venni, akkor, ha a szám nem privát. Akkor 99%, hogy valamit rám akarnak sózni.
2017. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rám nem tudnak "sózni" semmit sem, mert megmondom, hogy nem érdekel, és ennyi! Anyukámat szokták inkább ilyenekkel zaklatni, de úgy, hogy egyébként kiírja a számukat, vagyis nem privát. De ő egyszerűen, hímel-hámol nekik, majd ekkor hívjanak, stb. Megmondtam már neki, ezt nem így kell, köszönöm, nem érdekel, és már le is tettem a telefont. Én határozott vagyok, és egy udvarias mondattal, mindenkit letudok rázni, fél perc alatt.
2017. nov. 5. 12:13
 8/12 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy elég romlott világban élünk, de szerintem az már túlzás, hogy az emberek ennyire be vannak gubózva, és egy telefonhívástól is ennyire félnek. Ugyanakkor meg közösségi oldalakon mindent kiraknak, és közölnek magukról. És, mint említettem, hiába van kiírva valakinek a száma, ha nem ismerem. Ismerősök telefonszámait sem tudom megjegyezni, sokszor gondolkodnom kell, hogy kié is lehet ez a szám, utána kell keresnem. A tiszteletet meg inkább sok más esetben adnánk meg egymásnak, és nem azzal, hogy megadom-e a számom, vagy sem!
2017. nov. 5. 12:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, ha nem írja ki a számot, nem biztos, hogy vezetékesről hív az illető, hiszen a mobilokon is van egy ilyen funkció, hogy "saját szám elrejtése", szerintem nem véletlenül. A kitalálója biztos egy nagy bunkó volt. Ha egy rokont, barátot, ismerőst hív az ember, akkor nyilván nem privátban hívja, de ha egy ismeretlen embert hívok, valamilyen okból kifolyólag, akkor engedtessék már meg, hogy ne adjam rögtön tudtára a telefonszámomat.
2017. nov. 5. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

"..akkor engedtessék már meg, hogy ne adjam rögtön tudtára a telefonszámomat."


-Akkor nekem is "engedtessék meg", hogy bizalmatlan legyek, -és visszautasítsam a hívásod. :P

2017. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!