Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A véleményeteket és lehetőleg...

A véleményeteket és lehetőleg TAPASZTALATBÓL adódó vélemények érdekelnének Android / Linux-ból. Ez lenne a jó megoldás számomra?

Figyelt kérdés

Szeretném kigyomlálni a "szuper" kis Samsungom (S7 EDGE), mert úgy tele van szemetelve, hogy ezért pénzt SENKI NEM ADNA (ami teljesen érthető, ezért "GRATIS", vagyis, már beleépítik az árába! :- ( ) Miként szabadulhatok meg tőlük?És ugye alapból mindenki (az érettebb korosztály) kitörölné a számára felesleges kakikat, de ugye a rendszer nem engedi. Milyenné, illetve mennyire változik meg a felület, ha pl. linux-ot tennék fel a telefonomra? Ezek állandóan frissítésért könyörögnek és mostanában hiába tiltod mindenhol (törölni persze nem engedi alapból), csak frissíti önmagát és pofátlankodik. Még jó, hogy ELVILEG jogunk lenne eldönteni mindent, mert Ő a gép és mi az emberek. Tapasztalataimból adódóan, általában a 3. -5. Software Update után válik használhatatlanná az új. Ez kb.1-1,5-2 év, pont a garancia lejártáig. Megvettem Lolipop-al, hasított, mint a csoda! Frissíti magát és ERÖLTETI A FRISSÍTÉST, mivel visszaállítani pl. Nugat-ról Kit-Kat-re, vagy Loli-ra már nem lehet. Vagy ismer valaki valami jó trükköt rá? :-) Mivel nem lehet (vagy nem egyszerű) visszaállítani, soha nem lesz már olyan gyors mint azelőtt, így csak idő kérdése és veszel újat, mert "összetörik", vagy a kukában landol! :-) :-) Szóval, a kérdéseim a következők lennének. Linux az megoldaná ezeket a gondjaimat? Előnyei - hátrányai? Vírusok és betörések, biztonsági szempontok? Google figyelése és adatlopása, vagy szebben megfogalmazva. Adathalászata? Gyorsaság? Programok telepíthetősége? Mikre érdemes odafigyelni, ha belevágok? ÉRTELMES ÉS ÉRTHETŐ VÁLASZOKAT SZERETNÉK KAPNI. Ha nem érzed magadat képesnek rá, akkor inkább hagyd és menj Lego-zni! ;-) Örülök, ha megértettük és fel is fogtuk!


Hangouts,

G+

Facebook,

Szálloda késő

E-Mail kliens

Radio

S-trevező

Valami ostoba "Start"App,

Gyári böngésző,

Hangrögzítő,

Számológép,

Stb..


Amiket én alapból dobnék, amik helyett lenne sokkal jobb App is, azok ezek.



2017. nov. 6. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Ha gondolod, nézz utánna, hogyan lehet ODIN -nal telepíteni gyári rendszert és utánna hogyan tílthatod a szoftver frissítést. Mert ugye ez megoldható... Google a barátod...

2017. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon minimum eme "cikk" tanulmányozását ajánlom figyelmedbe, avagy elég az első mondat elolvasnod belőle, és lejön, hogy milyen butaságot is írtál. :)


Amire te gondolsz, az nem más, mint a custom ROM. Olvass mélyebben utána, már kismilliónyi cikk/videó van magyar nyelven is. Valószínűleg nem is lesz nehéz találnod jót hozzá, mivel egy elég elterjedt modell/széria az S7, így biztos sokan portoltak/írtak át/rá ROM-okat.

2017. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, amit még tudni kell erről a folyamatról, hogy azonnali garanciavesztéssel jár szinte minden esetben sajnos.

A Samsung pedig már az S4 óta Samsung Knox biztonsági technológiát alkalmaz, ami egy fizikai hardver, így teljesen kizárt, hogy ne jöjjenek rá.

2017. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alex Fly ***** válasza:

Mivel az Android egy speciális Linux, így nyitott kapukat döngetsz.

A megoldás a gyári szoftver lecserélése egy független AOSP alapú ROMra.

Pl. LineAge OS és az ebből származó főzetek: Resurrection Remix, AICP, crDroid, Slim...

Vagy egy kipucolt gyári ROM.

2017. nov. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amit te akarsz ahhoz nem kell Custom ROM, elég egy factory reset is. Vagy túl sok szemét halmozódott fel az idők során és azért lassul, vagy rosszul adja ki a frissítéseket a Samu és ahogy egymásratelepülnek, azok lassítják az eszközt.


Mindkettőt meg lehet oldani egy szimpla resettel. Ha az se válik be, akkor mehetnek a Custom ROMok..

2017. nov. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia JG7RBJOUC4WF7KGD4ZIK!

Nagyon köszönöm, rá fogok keresni! 👍😉😊

2017. nov. 7. 11:52
 7/12 Alain Delon ***** válasza:
Nézz utána a Plasma Mobile-nak. Az direkt mobileszközökre kifejlesztett Linux rendszer.
2017. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia 2-es!

Először is köszi, hogy időt szántál rá!

"Nagyon minimum eme "cikk" tanulmányozását ajánlom figyelmedbe",

Sajnos semmilyen cikk nem jelent meg, ha "belinkelni" szeretted volna.. :-(


"avagy elég az első mondat elolvasnod belőle, és lejön, hogy milyen butaságot is írtál. :) "

Mert az Android is Linux, de nézd csak, azt gondoltam abból jöttél rá, hogy nem értek hozzá, mert ODA ÍRTAM A VÉGÉRE!

Nem? Hanem?

És ha értenék hozzá, nyilván nem kérdeznék itt utána, hiszen minek?! Bocsáss meg, de sosem értem az ilyen megjegyzéseket, akkora ostobaság, mint a rendelőben az orvos megkérdezi Tőled..

"-kedves 2#-eske, csak nem beteg?!"

Minek lennél másért ott, unatkozol?


"custom ROM", megnézem!

Nekem is az volt a gondolatom, hogy nyilván másokban is felmerült az, hogy minek halomnyi alkalmazás, ami ha blokkolod is fut a háttérben és adatokat küld a szervernek (pl.Facebbok, G+, Twitter, stb.. szerződési feltételekben is benne van, csak el kell olvasni!), adatmennyiséget generál, akkumulátort meríti és lassítja a készüléket, vajon minek?! Koordinátáimat, internetezési szokásaimat, telefonkönyvet/ címlistáról és az internetezési szokásainkról, stb.. küld elvileg infót a gazdinak, vagyis, már biztos vannak akik erre kidolgoztak valami technikát, ezektől a szemetektől megszabadulni és így helyet is és erőforrásokat is felszabadítani?! ;-) :-)


"garanciavesztéssel jár szinte minden esetben sajnos"

Igen, ezt tudom..

De gondolom nem sok választási lehetőségem van, vagy ezen kompromisszumok, vagy a lassúság, kevés memoria és adatforgalom..

Illetve olvastam valahol olyat is, hogy visszaállíthatóra is meg lehet csinálni, illetve valami "Linux-ot"(csak mert ezt úgy szereted, ha így írom!😂👍😉) mint "második rendszert" feltenni és az alap mellett futtatni és ELVILEG azzal is ki lehetne "gyomlálni" a szeméttől?!

Viszont ez valahogy visszaállíthatós folyamat, tehát nem ugrik a Garancia.

De hát az interneten nagyon sok mindent leher olvasni, ami nem úgy,.vagy egyáltalában nem igaz! 👍😉😂

2017. nov. 8. 15:59
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia Alex Fly!

Köszi,utána fogok nézni, hogy melyik micsoda, mert így nem sokat mondanak.

Olvastam már a nevüket, de azt, hogy melyiknek mi a speciális tulajdonsága, illetve miben különbözik a többitől, nem tudom.

Te melyiket ajánlanád és miért azt?

Valami tipped egy megbízhatóbb oldalra, hogy hol tudnék ezeknek jobban utánanézni?

És köszi a segítséget! 😉👍😊

2017. nov. 8. 16:03
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia 5-öske! 😉👍😊

Először is köszönöm, hogy még ilyen késői órán is segíteni próbálsz! 😊👍😉


"Amit te akarsz ahhoz nem kell Custom ROM, elég egy factory reset is."

Kár, hogy félre olvastuk egymás írását..

Gonfolom nem volt LEGO-d?! 😉👍😂

Tehát időd több, mert nem vár a LEGO!

Így le tudnád írni érthetőbben Magyarul is, hogy mire is gondoltál?

Találkoztam ezekkel a szavakkal már életemben, DE NEM A SZAKTERÜLETEM! (A "pulmonary fibrosis"pl.számomra többet mond)

Lehet ha érteném nem is lett volna kérdésem? 🤔😂👍


"Vagy túl sok szemét halmozódott fel az idők során és azért lassul," elvileg rendszeresen törölve van és időnként "újra húzva".."visszaállítva a rendszer", csakhát S5-től ismerem, hogy a Samu SEM szeretné, hogy Te a régi Software-det használd amivel megvetted és 100%-ig elégedett voltál vele, gyors volt mint a villám és "ezért is szerettél bele a telefonodba",...egészen az újabb RÁD ERŐLTETETT FRISSÍTÉSEKIG, amiket ha le IS tiltassz és blokkolod, valahogy ha nethet jut, mindig talál valami módot rá, hogy frissítse magát és alád tegyen!

Utána már hiába törölnéd és csinálnál rendazervisszaállítást, meg mindent "Uninstallálni", nem sokat érsz vele és nem is hagyja! 😔

Ezért nagy a gyanú, hogy mint Te is írtad..

"vagy rosszul adja ki a frissítéseket a Samu és ahogy egymásratelepülnek, azok lassítják az eszközt."

vagy DIREKT és SZÁNDÉKOSAN csinálják ezt, mert az emberek 75% megtartaná a telefonját olyannak amilyennenk vette és kész!

Új akkumulátort venne bele (manapság ezt sem lehet olyan egyszerűen cserélni, mint régen, nem lehet kiszedni csak úgy, ...de legalább így mindig van áramforrás a Mikrofonnak, Kamerának, GPS-nek,stb..kikapcsolt állapotban is! Nyilván oka van, hogy Ők ezt miért nem szeretnék hagyni, hogy Te szabadon rendelkezz ezek felett!) aztán használná még vagy 5-10 évig!

Rengeteg ismerősöm van akik a mai napig a még régi Nokiákat használnak és eszük ágában sincs áttérni a Smart Mobilokra! 😂

Viszont pár €-ból vesznek új akkumulátort, amivel 1 hétig elérhetőek!

Ha előre feltöltenk 3-4 akkumulátort, 1 hónapig áram nélkül is elérhetőek! 👍😉😂

Míg a legújabb csúcs mobilok is 2 nap után, NEM CSERÉLHETŐS AKKUVAL (2000€-s befektetés után is, mert annyiba kerülnek!) poháralátétnek, vagy ajtó támasztéknak jók áram nélkül!

Szóval a gyártóknak NEM CÉLJA NORMÁLISAN FRISSÍTENI és JÓL HASZNÁLHATÓNAK MEGTARTANI A KESZÜLÉKEIT!

Így ha belassul, az emberek 75%-a azt mondja "a fenébe, ez már szar lett" és próbál vele küzdeni, de előbb vagy utóbb mert olyan lassú, hogy a gazdi türelmetlen (nem ezért választotta anno ezt a modellt, hanem mert GYORS VOLT ÉS JÓ!) a telefon vagy összetörik és újat vesz, vagy bekerül egy fiókba és újat vesz, de A VÉGEREDMÉNY UGYAN AZ!

Csilingel a Gyártó kasszájában a pénz!

Ez is egy politika, mint a Menekültes balhé! (Ha a Terroristák fegyverládáin nem állna a felirat, hogy Bundeswehr Germany, vagy RUSSLAND, USA, nyilván nem kéne rájuk vadászniuk az imént említett Hadseregeknek, nem is lenne annyi gyógyszereladás és Üzemanyag, mindent szállítmányozni,stb..)

Ez egy ÜZLET POLITIKA!

Valahol szerintem ez az oka, hogy nem igazán került (vagy nem nagy számban) az a készülék, ami külön és önállóan otthon is cserélhető panelekből állt volna! Mint egy "Pussle", amiben ha tönkre ment a kamera, egy mozdulattal kicserélheted. Vagy a Memoriát, az Akkumulátorát, stb..és ha valamit nem használsz sokat a telefonodban, nem is kell a készülékben hurcibászni, zsebre teszed, vagy beteszed a táskádba és ha kell, akkor bele tudod pattintani a készülékedbe es már is használható!)

Szóval szerintem az üzletpilitika miatt ilyen a szoftver!

(Ujj iPhone?

Nem kell megkövezni, mert nekem is volt..Ezért nem veszek soha többé! STATUSSYMBOL!

Manapság SEMMIVEL NEM JOBB MINT A TÖBBI, SŐT! Nem tudsz Bluetooth-on küldeni semmit két azonos modell között sem!!! Nincs SD (vegyél nagyobbat!)!

A kábelek LEGENDÁSAN SILÁNY MINŐSÉGEK ÉS 3× TÖBBE KERÜL MINT BÁR MELYIK MÁSIK!

Nálunk sokan Samsung kábelt vesznek inkább adapterrel, mert évente 4-5 kábelt 35€-ért nem akarnak venni a csodás Apple-től!

Szóval szerintem csaknki akarják csalni a pénzt a zsebünkből és ennyi!

Mint a Garancia idő lejárta után nem.ä sokkal elromló készülékek! Ismerős a SIEMENS-nél pont ezzel foglalkozik sajna, de legalább jól keres! 😉😂👍


"Mindkettőt meg lehet oldani egy szimpla resettel."

So.. mindjárt megérted a LEGO-s megjegyzésem jobban.

Mert ugye a "Reset" a számítástechnikában az "újraindítást" jelöli.

Vagyis, az ujraindítás semmit nem segít ilyen esetben, pedig naponta kikapcsolod és újra indítod.

De gondolom Te a "Rendszer visszaállítására" gondolhattál..nem tudom, ezért kértem, hogy érthetően, ne beszéljünkel egymás mellett és legyünk már hatékonyak és ne kelljen 1100× visszakérdezni, mert nem haladunk! 😉👍😂

Szóval, ha a "rendszer visszaállítására" gondoltál, az sem OK!

Nem segít!

Néha igen..kezdetben..1-2 napig gyorsabb, de utána újra "Mamutosodik" és csak CAMMOG, LASSÚ, de működni RENDESEN nem igazán akar..


"Ha az se válik be, akkor mehetnek a Custom ROMok.."

Gondolom itt most valamiféle programról beszélsz...gondolom a ROM-ból.. "Custom-Made" alapján, mert az rendelésre keszült termékeknél szerepel, valami rendelésre készült Software lehet?!

Jól tippelek?


Tehát, ha az üzeneted jól értettem, amiket lehet már megtettem..de mint mondtam fingom sincs miről beszélsz, csak próbálom kitalálni..

"factory reset"..gondolom ezt már megtettem, szóval csak a...."Custom ROMok" maradhattak?!, vagyis Software csere?!

Bocsi, ha hülyesegeket írtam, próbálom kitalálni mirenis gondolhattál, ezért kértem, hogy LAIKUS SZÁMÁRA IS ÉRTHETŐEN! 😉👍😂

Viszont a segítő szándékod nemes és ezt Köszönöm!


TERMÉSZETESEN A TÖBBIEKNEK IS! 😉👍😊

Lesz itt megoldás hamarosan! 👍😉😂

2017. nov. 8. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!