Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iPhone ilyen buta? 1+2+3=24?

Az iPhone ilyen buta? 1+2+3=24?


2017. nov. 30. 14:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10 nem értitek mi a gond. Persze hogy ki tudom számolni mennyi 1+2+3 fejben, de nem ez volt a gond hanem az hogy egy valuta váltáshoz számoltam egy nagy összeget és a végeredmény furcsának tűnt. Szerencsémre leellenőriztem egy kis kínaipiacos 300 forintos gépen és más eredményt adott. Jó nagyot buktam volna ha a 300.000 forintos iPhone számológépben vakon bíztam volna.

Az hogy utánananéztem a neten hogy “iphone számológép téved”

2017. dec. 1. 08:36
 12/15 A kérdező kommentje:
#11 ... az már egy későbbi sztori, megtaláltam a jutub videót, aztán kiraktam ide a kérdést hogy mennyi 1+2+3 iPhone programozók szerint...
2017. dec. 1. 08:38
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért az gáz, ha nem vetted észre, hogy megnyomtál egy gombot, de nem történt semmi.

Ennek semmi köze az iPhone tudásához, ennek semmi köze a számológép számolási algoritmusának. Egyszerűen csak lassan reagál, és ennek ezer oka lehet, de akik készítették, valószínűleg 1 perc se kell, hogy rájöjjenek a hiba okára - akár javították, akár nem. Ez nem a világvége, voltak már nagyobb gondok is az iPhone-nal. Aki nagyon számolgatni akar, az úgyis letölt egy normális számológépet.

De az, ha te nem veszed észre, hogy egy operátorjel megnyomása után ugyanúgy folytatódik a számsorozatod, az elég durva.

2017. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ha be van kapcsolva a hangvisszajelzés (pöccen minden gombra) akkor könnyebb észrevenni, nem elsőre de tizedik tévedésre már igen. Ha viszont nincs pöcc akkor becsületszóra mondom, többször meg is figyeltem, nem nyílvánvaló.

Tegyük hozzá hogy a kínai piacos gép esetén minden gombnyomás regisztrálódik. Pedig azt legyártani 1 dollárba került szőröstől bőröstől, nem 500-ba.

2017. dec. 1. 12:35
 15/15 A kérdező kommentje:
Na végre! A 11.2-ben végre megoldották ezek a gyökerek !
2017. dec. 2. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!