Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehetne függetleníteni...

SIDLER22 kérdése:

Hogyan lehetne függetleníteni egy Vodafone-os telefont?

Figyelt kérdés

Ugyebár az októberi határozat lejárása óta kötelező kifüggetleníteniük minden telefont. A T-Mobile-nál ez hihetetlen egyszerűen ment. Azonban a Vodafone-nál fent vannak azon akadva, hogy nem a barátom az eredeti tulajdonos és az előfizető neve és személy igazolványa kell + az akkori telefonszám és már egyik sincs meg :D

A telefont használtan vettük és már lehet, hogy több ember kezén átment ezért azt nem tudjuk illetve nem is akarjuk visszanyomozni. Van erre megoldás?

Egy iPhone 6 Plus-ról van szó.



2017. dec. 15. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs
2017. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy kell a tulajdonos is hozzá.

Ők ott nem tudhatják hogy nem-e lopott a készülék.

Nyilván igy ment a T-mobilnál is.

2017. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Először is!

A T-Mobilenál semmi ilyet nem kértek (nyílván azért írtam, hogy egyszerűen ment.)


Másodszor meg iPhone készülékről van szó amivel lopottan szart se tudnánk kezdeni.

2017. dec. 15. 18:28
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Szia :)

A hálózati zárt csak a vevő, tehát az eredeti tulajdonos kérheti. Amennyiben te használó vagy akkor neked nem díjmentes, hanem díjköteles a kikódolás. Hiába hisztizel, vagy panaszkodsz, vagy a másik szolgáltatóval támadol, nem telekomhoz mentél be hanem vodafone-hoz. Más szabályok.

Ha az akitől vetted lopta akkor se te se ő nem jogosult azzal rendelkezni. Ezen nincs mit vergődni. Senkit se érdekel h iPhone, vagy nem tudnál vele mit kezdeni, meg hiába mondod ezt. A szabályok szabályok. A telekom az szarik erre bezzeg ha az eredeti tulaj besétálni h na akkor neki van adásvételie akkor kéri az IMEI tiltást akkor csak lesnél.

2018. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem tudom él-e még ez a kérdés, de nem tudja valaki, hogy így 2020-ban a telefon amit az előfizetéshez kapok független-e vagy Vodafone függő?
2020. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amit újonan adnak telefonok azok függetlenek. Ezért sem értem, hogy miért ilyen nehéz ezt megoldani. T-Mobilet könnyű függetleníteni. Mai telefonok mind függetlenek. Az egyetlen kivétel a Vodafone szabályozás előtti telefonjai.

Persze nyílván megvan, hogy miért vannak ezek a szabályok. Hogy ne menjen el senki a szolgáltatótól. Haveromnak ezért kellett a Vodafone-nál csomagot vennie mert nem akarták függetleníteni a használt telóját. Szóval nagyon jó a marketingjük. Van egy kötelezettség és kihasználunk minden kiskaput amit csak lehet.

2020. aug. 30. 05:53
 7/8 gss válasza:

Én pont ezért léptem le a tetű vodától.

Inkább buktam a telefonon rövidtávon egy kicsit, de hosszutávon nyertem hogy leléptem tőlük.

2021. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azt hogy lehet megnézni a telefonon, hogy független? Iphone, vodafon.
2021. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!