Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia X compact vélemények?

Sony Xperia X compact vélemények?

Figyelt kérdés
Z5 compactról váltanék, és az lenne a kérdésem, hogy megéri e? Nemrég lett cserélve a hátlapi kamerája (nincs 3 hónapja, vadonatúj gyári kamerát kapott) és ismét foltos lett és elegem lett belőle... Jó áron tudnék hozzájutni. Leginkább tapasztalatokat hallanék, de bármilyen infó jó.

2018. jan. 12. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Problémád volt a Sony telefonnal, de helyette egy másik Sony telefont akarsz venni. Ejjj, vadász, vadász...
2018. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, mert:

-ismerősöm szervizben dolgozik és mondta, hogy az x compactok elég jóra sikeredtek, ritkán kerül be bármilyen hibával (főleg nem foltos kamerával)

- megmaradnék a kicsi a bors de erős(=kompakt; 4,5 colos) telefonnál és tudtommal nemigen van nagy kínálat ebben a méretben.

2018. jan. 12. 19:05
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként megragadtad te is a lényeget, ez tetszik.
2018. jan. 12. 19:08
 4/14 anonim ***** válasza:

Teljesen jó telefon.

SD650 a legtöbb dologra elég, 3GB RAM egyenlőre elég, akkumulátor idő nem rossz, szoftveres támogatást nem tudom hogy kap-e még de 8.0 tuti van rá szóval egy ideig nem fog elavulni.

Kamera nem az erőssége, illetve a műanyag háza van csak ami eléggé képes kopni szóval tok mindenképpen ajánlott rá.

Ha kompakt telefon kell akkor valóban nincs nagy választék, van ez, az A3 ami elég gyatra, van a SE amin IOS van, meg a csúcskategóriában az XZ1 Compact ami egész jó és árban sem vészes már.(130K-t simán megér)

2018. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*Egyelőre.
2018. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy néhány éve én is nagyon oda voltam a Sony telefonokért. Az első egy P volt. Kétszer sárgult be a képernyője, asztalra csaptam, kicserélték. Ráfizettem, vettem egy Z-t. Besárgult a kijelzője. Asztalra csaptam, kicserélték. Ráfizettem, lett egy Z2-m. Na, az amilyen szar volt, a két hetes elálláson belül vittem vissza. Lett helyette (természetesen ráfizetéssel) Z3. Három hónap után besárgult a kijelzője. Asztalra csaptam, visszakaptam a pénzem, majd vettem egy iPhone-t (úgy, hogy előtte iPhone ellenes voltam). Azóta semmi gondom a telefonjaimmal. Ha eljön egyszer egy olyan időszak, hogy csak Sony telefonokat lehet majd kapni a világon, akkor inkább nem lesz mobilom. Én csak téged akarlak kímélni. A Sony még az Androidosok között is a legalja. Egyszerűen nincs elég tapasztalatuk mobiltelefon gyártásban.
2018. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6.Most már azért kezdik összekapni magukat ilyen téren.

Az új generációk már az X-től kezdve rendben vannak.

2018. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6#: szinte a szívemből szóltál :D

Szerencsére nekem ennyi gondom nem volt a Sony-val, de szintén meggyűlt velük a bajom párszor. Nálam a helyzet: kezdtem egy X8-al, nagyon tetszett hogy bírt mindent (nyilván az akkori rendszerek és elvárásoknak megfelelően, még a 4.0-t is rá tudtam rakni ami akkor volt a csúcs. Vagy fél óra volt mire bekapcsolt de bírta a strapát és soha semmi bajom nem volt vele). Később jött egy tipo, szintén jól volt összerakva de teljesítményben az sem remekelt, majd L, őt az éles alja miatt cseréltem le, szinte vágni lehetett vele, SP: ő tartott a legtovább, a maga módján szintén lassúcska volt de strapabíró, soha semmilyen gondom nem volt vele. Jött egy Z3 compact, na itt kezdődtek a bajok...elengedett a kijelző ragasztás, egy ideig szenvedtem vele majd megelégeltem és Z5 compact. Az utóbbi kettőnél mind előjött a foltos kamera (azelőtt eszembe se jutott volna hogy létezik e ilyen hogy magától foltos lesz a kamera vagy bármi...) persze ez már jól van összerakva, nem esik szét, tetszik a rendszere, viszonylag jó gyors is de az, hogy egy vadiúj gyári kamera 3 hónapig bírja...ez betett. Szerencsére nem volt vészes a javíttatása de a francnak van kedve 3 havonta vinni szerelgetni mert befoltosodik a kamera...megjegyzem vigyázok az összes telefonomra, elől üveg, hátul sima fólia, mindig zsebben hordom, nem karcolódik, nem szoktam dobálni se semmi...na szóval vigyázok rá de egyszerűen már hiába. Régen nagyon Sony fan voltam én is, (azelőtt is Sony Ericssonok voltak szinte csak, egy k550i a mai napig megvan és hibátlanul működik :D) de már nagyon kezd elegem lenni hogy ennyire alá adtak...egyre rondább az összes, egyre trehányabban vannak összerakva...szóval én is gondolkodom nagyon valami másik gyártón csak ugye én szeretném tartani azt a 4,5 körüli kijelző méretet. IPhone 6S-en gondolkodtam még, de annak nagyon zárt a rendszere számomra (bár lehet mire odajutok már nem fog érdekelni). Nem szeretnék lemondani a Sony-ról de ha így haladnak tényleg szinte el is áshatják magukat...már nagyon aláadtak...még egy próbát szeretnék adni nekik az x compacttal és ha az sem akkor veszek inkább egy 6S-t.

Többieknek köszönöm!

2018. jan. 12. 19:35
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem a sárgás kijelző sosem volt, leginkább az a gyatra ragasztás és kamera volt a bajom mindig.

#7: ezért is, jókat hallok szervizesektől is, hogy jó és nem megy nagyon szervizbe csak ha összetörik. Ezért is gondoltam erre, az XZ1 compact annyira nem tetszik, számomra túl nagy az előlapi kamera...már egy hátlapinak is elmenne...

2018. jan. 12. 19:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem...régen ami Sony Xperia néven futott nem csak Sony, azokkal szinte semmi baj nem volt, strapabíró volt az összes (amiket én használtam), bírták nagyon, soha nem esett szét, tört be vagy engedett el a ragasztás (persze mert az még csavarozva volt nagyban) és a kamera sem volt foltos...pedig az SP-t nem kíméltem, az még a földre, fűre, betonra is esett és egy pár karcon kívül semmi más nem lett...szinte csak a rendszert kellett volna továbbfejlesszék, na meg egy kicsit erősebb hardvert...nem hiszem el hogy a mai világban már nehéz lenne egy strapabíró és gyors készüléket összerakniuk..
2018. jan. 12. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!