Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért NEM szeretsz mobilt...

Miért NEM szeretsz mobilt használni?

Figyelt kérdés

2018. febr. 4. 09:03
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

"az ember személyes szférájába belelép ez a sz.r."


Ez egy gép. Csak annak a személyes szférájába tud belépni, aki hagyja. Ha kikapcsolva tartod magadnál, akkor nem csipog folyton, hanem úgy használhatod, ahogy neked jó: amikor neked szükséged van rá, mert pl. fel akarsz hívni valakit, vagy mert meg akarsz nézni a neten valamit, akkor ott van, kéznél van, megteheted. Szerintem úgy normális használni, ahogy a tulajnak jó, nem úgy, hogy mindenki másnak jó legyen, de neki ne. Vagyis ha akarok egy óra nyugalmat, akkor egy órára kikapcsolom. Csak akkor tartom bekapcsolva, amikor nem bánom, ha fel is hívnak. És csak akkor hagyom, hogy mindenféle értesítéseket küldözgessen, ha nekem az úgy jó. Ha elegem van belőle, akkor vagy kikapcsolom, vagy legalább letiltom az értesítéseket. Nem értem, hogy mások miért nem így csinálják. Hiszen nem azért vették meg, hogy ki legyen szúrva velük, hanem azért, mert valamiért hasznosnak ítélték, ha lesz mobiljuk, nem?


"Ezért töröltem le mindet, mert károsnak tartom őket. Legyen meg a személyes szabadságom, ha valaki akar tőlem valamit, hívjon fel, vagy keressen meg személyesen. Ez az online dolog borzasztóan idegesítő, nyílván olcsóbb, de túlzásba nem vinném soha."


Szerintem te csináltad jól, hogy letöröltél mindent. Azt nem értem, hogy mások miért hagyják, hogy a mobiljuk irányítsa az életüket, és miért nem ők irányítják a mobiljukat.


Azt értem, ha valaki pl. amiatt nem szereti a mobilt használni, hogy még nem ért hozzá eléggé, és túl macerásnak tartja megtanulni, utánanézni dolgoknak, kitapasztalni, hogy mi hogyan is működik rajta. De az, hogy benyomul a személyes szférába... Az csak azon múlik, hogy ki hogyan használja. És annyit a legkevésbé hozzáértő is tud, hogy hogyan kell kikapcsolni meg vissza, márpedig pont ez a két dolog az, aminek a segítségével szabályozni lehet, hogy mennyi szabadságunk maradjon akkor is, ha van mobil a zsebünkben.

2018. febr. 10. 21:46
 22/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem olvastam végig amit írtál, de elfogadom a véleményed.
2018. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!