Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt mobiltelefon eladásná...

Használt mobiltelefon eladásnál elkérhetik a személyes irataimat?

Figyelt kérdés
Ma eladtam egy régi használt telefonomat egy kis mobilos kereskedőnek. Átvette, de elkérte a személyigazolványomat és a lakcímkártyámat, és lefotózta. Kérdeztem, hogy miért van erre szükség? Azt mondta, hogy be kell magát biztosítania, hogy a készülék nem lopott. A fotókat 1 hét múlva kitörli. Nem nagyon értettem a dolgot. Rendben van ez így? Mindenhol így csinálják? Utólag már bánom, hogy inkább nem jöttem el és hagytam az egész eladást a fenébe, mikor kérte az irataimat.
2018. febr. 23. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Dehogy kérheti.


Amúgy ez borzasztó nagy felelőtlenség volt tőled.


Szerintem csináltass új iratokat.

2018. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Enis adtam el jo par telefont,sose kertek semmit.

Dragabb telefonnal a pali megnezett valamit ,hogy tudja nincs e rajta elofizetes (egyszer sajnos olyat vittem amin volt meg 1 honap,es ezt latta ezert nem vette at) ,de ennyi.

Jogilag nem kerheti el ,mert nem hivatalos szemely.

Viszont csinalhatja azt,hogy ha nem adod oda nem veszi at.

Az a baj ,hogy arra nincs semmi garancia hogy kitorli a kepet.

2018. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

Ha uj iratokat csinaltat mi lesz?:D

Megvaltozik az arca,a neve,a lakcime,a szemelyigazolvany szama stb?:D

Lehet ,hogy tenyleg csak be akarta magat biztositani,bar akkor ketlem hogy 1 het utan torolne a kepeket.

2018. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nincs ehhez joga, nem kérheti el.
2018. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

szerinted mi lesz nagyokos?


mondjuk a gir info onnantól kezdve jelezni fog minden olyan helyen, ahol vissza akarnak élni a régi személyazonosító igazolvány számával?


pl. nem vehetnek majd online shopban a nevére 4 elfőfizetést?

2018. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hol történt ez? Mert azt a helyet akkor messziről el fogom kerülni.
2018. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
"nagyokos" ,,online shopban miota fizetsz lakcimkartyaval?
2018. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Javaslom mindenkinek, hogy adásvétel törvényi tényállását tessenek tanulmányozni PTK-ban.


De segítek, eladsz egy autót, lakást, belekerülnek a szerződésbe a személyes adataid? Na ugye! A helyzet csak akkor visszás, ha úgy kérte el a személyit, hogy semmilyen papírt nem írt, de még így sem annyira gáz.


A sok jogtudós...

2018. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem pontozok semerre, nem is nagyokoskodom, de még lakáseladási ügyben járt ügyvédnél is aláírást kért, hogy beleegyezzem, hogy lefénymásolta a személyes irataimat.

Kérdező! Veled ezt megtette a kiskereskedő?

Mint írtam, bejegyzett, jóhírű ügyvédről van szó. Gondolom, tudja, mi a szabály.

2018. febr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%

Egyszer az OTP-ben akarták lemásolni. Nem hagytam. Ott dünnyögött az ügyintéző hogy ez a szabály. Én meg mondtam hogy mélységesen megértem, de nem lesz másolgatás.

Odahívattam a főnökét, aki szintén nem értette a dolgot. Aztán levezettem neki, hogy a szabályzata rá vonatkozik és nem rám.

Tehát attól még én nem vagyok köteles megengedni hogy neki ezt írják elő.

Az ellenőrnek se vagyok köteles odaadni ha bliccelek. Attól hogy valami bevett szokás, nem feltétlenül törvényes.

A mobilboltosra visszatérve, ő nem hatóság és ilyen adatkezelési jogkörrel sem rendelkezik.

Kérni kérhet bármit (pl. tőlem is gyakran kérnek pénzt, mégsem adok), de ez nem lehet feltétel hogy lemásolják.

2018. febr. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!