Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudnám jobban kihasznál...

Hogyan tudnám jobban kihasználni a mobilomat?

Figyelt kérdés
A belső tárhelyemen csak 244 MB hely van, a telefon memóriánál viszont 8 GB. És nem enged letölteni nagyobb appokat. Meg lehet oldani azt, hogy egyből a telefon memóriájába tehessem? Olyan idegesítő, hogy egyrészt azt látom, sok gigányi helyem van, másrészt viszont ez a 244 miatt mégsem tudok több appot a telefonomra tölteni :-( :-(Nem vagyok szakember, kérlek nagyon egyszerű megfogalmazással írjatok. Nem tudom, van-e jelentősége: ez egy Concorde 6500+, 4.4.2 Androiddal és amúgy imádom, nem akarom lecserélni másra :-) ). Köszi.

2018. febr. 24. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Kevés a RAM.

A másik tárhely az nem ugyan azt a célt szolgálja, ami 8 Gb.

Ma már legalább 3 GB ram legyen benne.

A gyorsitó tárat ha törlöd ez szokott segiteni, akkor még lehet valamit kezdeni vele.

2018. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh, azt naponta sokszor törlöm :-(
2018. febr. 24. 11:12
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy akkor az a 8 GB mire jó? Minek van, ha nem tudok oda pakolni semmit? Nincs baromi sok fotóm, csak néhány, meg appok. És szeretnék többet :-(
2018. febr. 24. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted a telefon memóriát (8GB), hogy az a kivehető micro SD kártya, akkor próbáld meg áttenni azokat az alkalmazásokat amik a belső memóriára vannak telepítve. Nem lehet az összeset át tenni a micro SD-re, de de párat biztosan át lehet. Ehhez annyi a dolgod hogy a beállítások ikonra kattintasz,aztán az alkalmazások kezelésére, kiválasztasz egy alkalmazást (lehetőleg a nagyokkal kezd), aztán lesz egy olyan menüpont hogy áthelyezés sd kártyára, vagy valami hasonlót keress. De azt is be lehet állítani hogy alapból oda telepítse az alkalmazásokat... Aztán ha vannak képeid és videóid, azokat is tedd át a memóriakártyára.
2018. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
...ha viszont a 244 MB a ROM memória, akkor próbálj meg kikapcsolni néhány alkalmazást. A ROM memóriába tölti be a telefonod az éppen futtatott alkalmazáshoz szükséges adatokat, a RAM memórián pedig tárolja a telepített appokat...
2018. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem úgy értem, hogy a 8 GB az egy SD-kártya. Sajnos. A telefon "Tárhely" pontjában ezek szerepelnek: Belső tárhely: összes hely: 2,40 GB, elérhető: 274 MB. (Ahogy olvasom, itt "Alkalmazások, alkalmazásadatok" és "Gyorsítótárazott adatok" szerepelnek, ebből áll össze a 2,4 GB (elérhető: 274 MB)).

Aztán: "Összes hely: 11,13 GB, elérhető: 8,42 GB. Ez összeáll ezekből: Alkalmazások, alkalmazások, Képek, videók, Hang (zene, csengőhangok...), Letöltések, Gyorsítótárazott adatok, Egyéb. Szóval az én amatőr agyam szerint, mivel már itt amúgy is vannak appok, jó lenne egyből idepakolni őket, kikerülve azt a 2,4 gigányi... belső tárhelyet vagy mit. (De lehet, ez nem így működik).

És akkor pár hónapja beletettem egy "igazi" SD-kártyát, ami egyébként nudli, Összes hely: 1,81 GB (Elérhető: 1,81 GB).

Amikor az appokat (amelyiket engedi) próbálom áttenni a telefonra, akkor például ezt a nudlit fel sem kínálja, szóval oda ezért nem pakoltam eddig semmit.

2018. febr. 24. 11:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocs, még írtam a válaszomat, mikor te még egy üzenetet küldtél... :-) mindjárt olvasom azt is.
2018. febr. 24. 11:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és még ami szép (nekem): ebben a "Tárhely" menüpontban ez a fenti felsorolás kezdődik ezzel: "Alapértelmezett írás lemez: Telefon-memória (vagy) SD-kártya. És ez az SD-kártya tuti nem az én óriási 1,8 GB-osom, mert ezt írta ki akkor is, mikor még nem tettem bele. Szóval számomra úgy tűnik, még az is keverve van, hogy ez a 2,4 GB egyszer SD-kártyaként, másszor simán "belső tárhely"-ként szerepel. :-( Mondjuk lehet, hogy jól van ez így, vagy így is kell, de akkor meg miért nem látom soha sehol felkínálva az 1,8 Gigásomat?
2018. febr. 24. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!