Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelent az, hogy "gyári"?...

Mit jelent az, hogy "gyári"? Miért jó?

Figyelt kérdés
Manapság minden eladni kívánt telefonos kiegészítő mellé (leginkabb tokok) odaírják hírdetésbe, hogy "gyári". Mit takar ez? Én nem hiszem el, hogy pl. a Huawei vagy a Samsung ennyi telefontokot gyárt. És ha mégis így van, ez miért erény? Nem csak a telefont gyártó cég tud hozzá minőségi tokokat gyártani. De a headset, töltő, kábelek esete ugyan ez...
2018. febr. 28. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom ez egy utángyártott kérdés.
2018. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A gyári szó jelöli az eredetiséget, nem utángyártott és másolt tartozékokról van szó.


A gyári jelölés biztosítja, hogy a vásárolt eszköz passzolni fog a készülékedhez, erre garanciát adnak.


Az utángyártott/másolt eszközök eltérhetnek az eredetitől, akár kinézetben, akár anyaghasználatban vagy belső kialakításban. Sok esetben olcsóbbak, de a hozzá használt anyagok minősége, vagy kialakítása gyengébb ( Tisztelet minden kivételnek, mert vannak olyanok is).


A telefongyártók készítik a tartozékokat is, természetesen drágábban, mert ők tervezik meg készítik el az első prototípusokat, tesztelik..... Az utángyártottaknál meg csak lemásolják az eredetit, minimális dolgokat módosítanak rajta, hogy ne úgy nézzen ki,mint az eredeti... sokkal kevesebb költségük van.

De az biztos, hogy az eredeti passzolni fog az eszközhöz , az utángyártottal viszont lehetnek gondok (hiába olcsóbb).

2018. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően nem is a telefongyártó gyárt tokokat, hanem kiadja alvállalkozónak, beszállítónak. Azért jó, mert a gyártó általában megkövetel egy igényszintet és méretben, anyagban biztosan passzolni fog a telefonhoz. Plusz rajta van a gyártó logója és ennyi.


Az után gyártott pedig általában az eredeti lemásolása ami vagy sikerül vagy nem.

2018. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vettem a telefonomra "tökéletesen rápasszoló" tokot, ami így volt hirdetve. Vettem több darabot, és mindegyikkel volt valami baj, egyáltalán nem passzolt rá, kicsi volt, túl nagy volt, szűk volt, tág volt, nem ott voltak a lyukak rajta, ajol kellett volna. Mérgemben még aznap visszaküldtem nekik, és rendeltem eredeti gyári tokokat. Tökéletesen ráillettek a telefonomra, 9 évig használtam őket! :)
2018. márc. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Tokot mindenki tud gyártani jót is olcson pl tokot mintásat én kinábol hozatam pont jó telefonomra ,

Gyári megjelölés inkább akkumlátornál fontos esetleg .

Minden más esetben pénz lehuzás csak .

2018. márc. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem soha nem volt még problémám a nem gyári tokokkal :) Szintén Kínából rendelek, de jól megnézem, kitől.

Köszönöm a válaszokat.

2018. márc. 1. 06:40
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem soha nem volt még problémám a nem gyári tokokkal :) Szintén Kínából rendelek,"


Már a kínaiak is fejlődtek, de régen nem így volt.

Gondolom a kérdés alapján, te sem vagy idős. A mai napig is megjelennek olyan kérdések hogy új telefon vagy új akku első töltés/kisütés, pedig már azok az akkuk 15+ éve kikoptak a mobilokból aminél ez számított. Sőt, pár éve még az eladók javasolták, és itt napi szinten volt kérdés.


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

2018. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Töltőből-kábelből még nem tudtam olyat venni a Huawei-hez, ami ugyanolyan gyorsan feltöltötte volna, és nem ugrál le a pc-ről csatlakozás közben. Ott durván észrevehető a különbség pl.
2018. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!