Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges más telefon garanci...

Lehetséges más telefon garanciájával/blokkjával megcsináltatni/kicseréltetni egy telefont?

Figyelt kérdés

Van 2 ugyanolyan telefonom es az egyikhez van garancia es a blokk is megvan (az ujabbhoz) ,,ha visszavennem az uj telefon blokkjaval a regebbi telefont (ugye a 2 ugyanolyan) akkor kicserelik ha pl aztmondom ,hogy meggondoltam magam?

Vagy ha esetleg valami hibaja lenne a regebbi telefonnak ,akkor az uj telefon garanciajaval ingyen megjavitjak?

Vagy megnezik az Imei szamot is es felejtos?


2018. márc. 4. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben ez nem megoldható....


A garanciapapírra a legtöbbször ráírják a vásárláskor a telefon egyéni azonosítóját, és vásárlási idejét. Ritka az olyan, hogy a blokkot önmagában elfogadják. A legtöbb esetben a garanciapapírhoz kapcsolják, és a kettő együtt adja meg az érvényes garanciát.


A 3 napos cseregarancia nem arról szól, hogy nem tetszik a színe, vagy mégsem ezt akarom....hanem minőségbeli, és működésbeli hibák esetén 3 napon belüli jelzésnél kicserélik, nem szervízbe küldik.

2018. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha számláján nics is gyári szám, amikor nagykertől beszerezték, akkor tutira azonosítva volt. Ilyet még véletlenül se játsszál meg, mert egy keménykedőbb alkatú kereskedő csalásért simán feljelenthet. A telefont mikor átveszi felírja az azonosítóját (akkor helyben ott valószínüleg nem ellenőrzi, aláírásoddal papírja lesz róla, hogy garis javításra azt a telefont adtad be.
2018. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenki idióta ha erre gondolsz...
2018. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolso,nem idiotaztam senkit..:)

De volt mar ra pelda,hogy ismerosom visszavitte a telefonjat mert nem toltott es csak a blokk volt nala meg a telefon doboza/tartozakai ,garancia nem .

Csak raneztek a blokkra es elfogadtak,,nem varialtak ,nem nezegettek a telefont.

Ottvoltam vele ,szoval ez nem ilyen "egyik haverom ismerosenek a fia megcsinalta" sztori..

Azert voltam ra kivancsi,hogy ez lehetseges lenne e.

2018. márc. 4. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mert a blokon rajta van a telefon cikkszáma is ami különbözik a 2 éves meg az ujnak is más cikkszáma .
2018. márc. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem veszed észre, mennyire gusztustalan amit készülsz elkövetni? Ez már nem a kommunizmus, hogy verjük át az államot..
2018. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Csak raneztek a blokkra es elfogadtak,,nem varialtak ,nem nezegettek a telefont. "


Ez nem azt jelenti hogy később nem ellenőrizték le tételesen.

Ugyanis a javításról nem csak annyi az elszámolás hogy javított egy új kinézetű telefont.

Azonosításra alkalmas adatokat kell felvenni. Lehet hogy az üzletben nem nézték, de a szervizben igen. Szerinted ha a szervizben van egymás mellett 2 egyforma telefon, hogyan különböztetik meg?

Sorozatszám, és/vagy IMEI.

Ezek két ugyanolyan típusú, évjáratú, stb. telefonnál sem fognak egyezni.

Ha az ismerősöd másik telefont adott volna le javításra, kiderült volna.

Kb úgy, mintha egy ugyanolyan autót vinnék a szervizbe hogy javítsák meg, és áttenném a rendszámot. Ott helyben nem derülne ki, de amikor egyeztetnék az alvázszámot (az alkatrészrendelés az alapján működik), akkor egyből bukna.

2018. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 - te jo nagy paraszt vagy,,egy kerdest tettem fel,nem keszulok semmit sem elkovetni,te meg itt kommunizmusrol beszelsz mikor szerintem a jelenteset sem tudod.

De meg ha meg is probaltam volna a leirtak alapjan kiderult volna es nem nyertem volna semmit.

Ezenkivul azt ne mondd ,hogy te eletedben soha nem szedtel le egy zenet/jatekot a netrol vagy nem neztel meg neten filmet,mert akarmilyen fura,ezzel is megkarositod az eloadot/keszitoket...

Majd ha egy olyan ember fog beszolni (persze egy olyan dologert amit valoban meg is teszek ,nem csak erdeklodes kepp teszek fel egy kerdest) aki meg sosem csinalt semmit "rosszat" akkor majd elszegyenlem magam 😅

De belegondolva uristen...felteszek egy kerdest a telefonszervizzel kapcsolatban erre idejon a kommunizmussal😅

2018. márc. 5. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!