Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelefont ajánlotok?...

Milyen okostelefont ajánlotok? (Elvárásaim lent, fontossági sorrendben. )

Figyelt kérdés

-NE kínai vagy ehhez hasonló (pl. hongkongi) legyen (tudom, hogy kb. minden cég gyártat ott, ez elkerülhetetlen, de nem szeretném hogy maga a márka onnan származzon)

-ÁR: max. 50 ezer Ft

-kártyafüggetlen

-dual-sim-es

-lehetőleg androidos legyen (mert ezt már ismerem, de ha tudtok jó windows-ost, az is jöhet)

-erős akkumulátora legyen (szerintem min. 4000 mAh már elég lenne- gondolom ez az érték befolyásolja, hogy meddig bírja az akksi, igaz?)-ez azért fontos nekem, mert sosem volt még okostelefonom, buta telefonom van jelenleg is, és megszoktam, hogy elég 1-1,5 hetente tölteni, és az újat tudom, hogy ennél gyakrabban kell majd, de nem szeretném azért 1-2 naponta tölteni azt sem

-RAM: min. 2 GB (de a 3 jobb lenne nyilván)

-ROM: min. 16 GB (de 32-nek jobban örülnék)

-nyolcmagos processzorral (de ha a négymagos is jó, akkor nem bánom azt sem)

-képátló: max. 5,5 zoll

-hátsó kamera: min. 5 MP-es

-wlan, bluetooth

-iphone-t nem akarok, és billentyűzetes telefont sem (pl. blackberry)


Köszi mindenkinek a segítséget, tudom hogy sok a feltétel, nem kell mindnek stimmelnie. Én ezt a készüléket találtam eddig, nem teljesül rá minden elvárás, de a legtöbb igen: ALCATEL Smartphone A5 LED 5085D



2018. márc. 13. 20:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Motorola Moto E4 Plus


Max 50000 Ft ✔

Kártyafüggetlen ✔

Dual Sim ❌

Android ✔

4000 mAh ✔ (5000 mAh -os)

RAM: 3 GB ✔

ROM: 16 GB ✔ ( + Bővíthető)

4 Magos processzor, de nem gyenge ✔

Képátló 5,5" ✔

Hátsó kamera 13 MPx ✔

Wlan, Bluetooth ✔


Majdnem minden kritériumnak megfelel. Dual-simes készüléket nem fogsz találni csak kínai gyártóktól, például Xiaomitól, akik ahhoz képest, hogy kínai eredetű cég elég jó minőségű készülékeket gyártanak árérték arányban.

2018. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon le vagy maradva. A kínaiak gyártyák ma már a legjobb telefonokat. Főleg ár/érték arányban.

A moto még az egyik gyártó amelyik normális áron gyárt jó telefonokat és nem kínai.

Viszont nem véletlen, hogy a xiaomi a világ 3-5. helyén van évről évre, ahogy a Huawei sem. Az LG, Sony már a kanyarban sincsenek hozzájuk, sem tudásban, sem minőségben és pláne nem árban.

Én már csakis kínai telefont vagyok hajlandó venni. Mert mindenben veri a jóval drágább "márkás" (agyonreklámozott) telefonokat. Viszont jóval olcsóbbak.


Tudod le lehet maradni a fejlődés mögött, de minek??? Ez van a kínai telefonok fogják uralni a piacot néhány éven belül. Főleg a Xiaomi és a Huawei. Heten vagyunk az irodában ebből öt embernek Xiaomi van. A párom munkahelyén hasonló a kép.


Az elmúlt 4 évben nem csalódtam a gyártóban.

2018. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A moto még az egyik gyártó amelyik normális áron gyárt jó telefonokat és nem kínai.


Tulajdonképpen kínai, mert a mobilos részleg már a Lenovo tulajdona egy pár éve.

2018. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

A Motorola, amit a 81%-os javasolt, nagyon jól hangzik!

Akkor végül is már ez is kínai vagy sem?


És mit gondoltok a Nokia 5-ösről? Még ez az, ami szóba jöhetne. Tudom, hogy kína gyártja.

2018. márc. 24. 23:33
 15/16 A kérdező kommentje:

#11 Köszönöm neked külön!

És képzeld, találtam dual-simes változatot belőle. Én Ausztriában élek, és itt lehet kapni. :)

2018. márc. 24. 23:36
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van jobban utánajárva én is találtam Dual-simest, pl edigitalnál.


Kínai és kínai között is van különbség. Nem attól lesz rossz valami, hogy Kínában gyártják.

2018. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!