Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen vésztöltő (powerbank)...

Milyen vésztöltő (powerbank) javasolt 3100 mAh-ás akksihoz (Samsung Galaxy J5,2016) készülékhez?

Figyelt kérdés

9 hónapos a készülék, de már gyorsabban merül az akksi. Pedig nem szoktam teljesen terhelni a telefont, és nagyon lemeríteni sem (20 % alá nem megyek), és tartósan a töltőn hagyni, túltölteni sem (úgy tudom, ez is csökkenti az akksi élettartamát egy kicsit).


Kinek mi a tapasztalata, hasonló kapacitású akksik esetében az 5000 vagy a 10000 mAh-os vésztöltő a jobb?


Szempont még, hogy könnyebb legyen a vésztöltő, illetve, hogy megbízható márkának számítson. És még az is, hogy legyen rajta LED-es jelzőfény (vagy más megoldás), ami az akksi töltöttségét jelzi.


Arra is gondoltam, nem-e az akksit kellene cserélni, de minek, ha az is ugyanígy gyengébben teljesít 9 hónap múlva.


Amúgy most még ritkábban használnám a gyorstöltőt, havonta 1-2x, és emiatt nem is hordanám mindig magammal.



2018. márc. 26. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Venni kellene normális telefont, ezek a gagyi akksik meg maguk a telefonok is nem sokat birnak.

Nekem a rokonság is mag a haverok is mikor megtudták hogy milyen van , utána mind rendelgetett magának.

Nekem egy 6050 mAh akksi van benne, és még most is akár mennyit nyúzom jó másfél napot kibir. Pedig elmúlt 2 éves.

Én nekem akár mit mondanak de olyan mint ez a te samsungod vagy az iphone is ami 3 órát bir ki, ha utánam dobnák se kellene, csak szégyenkezni való az.

Ráadásul feléből vagy harmadából meglehet ezeket a jó telefonokat venni.

Ha most valamikor elromlana az enyém, akkor az ULEFONE power 3, az amit venni fogok. Ajánlom a figyelmébe aki telefont akar venni. Közel sem aranyárban mérik.

2018. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves #1!

Azért én nem nevezném ezt a masinát gagyinak.

Nemtudom milyen készüléked van, hogy 6000-res akku van benne, más powerbanknak hord magánál annyit.



Kérdezőnek!

A powerban kapacitása csak annyiban lényeges, hogy a készülék akkuját hányszor szeretnéd feltölteni, mire újra konnektor közelébe kerülsz.

5000-res is több mint egy teljes töltésre kellene elég legyen.

Mondjuk az árán simán kapnál új akkut ...


Ja: TÚLtölteni nemtudod, mert a rendszer nemhagyja. Bár valóban nem tesz jót neki, ha egész iccaka töltőn van, de ez a baromság, hogy 20%-80% csak arra jó, hogy a teljes akkukapacitás majd felét bennehagyják.

A fagyiból is meghagy mindenki másfél centit ugye?

2018. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. Már pedig ha 9 hónaposan szar valami akkor az gagyi .

De én nem akarlak meggyőzni téged, távol álljon tőlem, de ez van. Kár hogy nem nézel szét másfelé is.

Mert már széltibe-hosszában árulják a jobbnál jobb telefonokat, csak sokkal olcsóbban mint a boltokban.

Be tudnám linkelni de nem merem mert a haverom kitiltották erről az oldalról, reklámnak minősitették amit belinkelt.

De ha van kedved nézz szét a "kinatech.hu/telefonok "

oldalon és találsz jó telefont nagyon sokat.

De ha az EUstock-on szétnézel ott is van egypár erős akksival telefon.

2018. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem árt az akkunak sem az, ha 0%-ig meríted, sem az, ha töltőn hagyod. Az meg, hogy meddig bírja, nagyon is változó. Nem lehet, hogy csak azért merül hamarabb, mert több mindenre használod, mint 9 hónappal ezelőtt? Az emberek képesek kegyetlenül túlgondolni ezt az egész akku-témát. Azt meg, hogy egy kínai noname telefonban 6000 mAh kapacitású akku van, akkor hiszem el, ha kimértem.
2018. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Időközben kinéztem egy vésztöltőt, egy kisebb kapacitásút és könnyebbet:


Mivel pl. nem kell akkora kapacitású, és a telefonom már így is nehezebb (védőtokkal együtt):


[link]

2018. márc. 26. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!