Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az újabb mobiltelefonoknál...

Az újabb mobiltelefonoknál miért hiányzik a SD kártya bővíthetőséget, a jack dugót és rádió hallgatást?

Figyelt kérdés

SD kártya hely azért kellene mert ha pakolni akarom az adatokat akkor ez sokkal egyszerűbb mint laptopon keresztül.


Jack dugó a zenehallgatásnál jön jól mert ha közben töltöm a telómat akkor hogyan hallgatok zenét ha csak micro usb porton tölthető?


Rádió hallgatási funkció meg azért volna fontos mert lehet internet rádiót hallgatni de nem hátrány ha nem erre megy el a adatforgalmi keretem a mobilinternethez.



2018. ápr. 3. 09:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Mert a telefongyártók ezzel akarnak helyet spórolni, hogy minél vékonyabb lehessen a termékük. Bár én ezt eleve béna kifogásnak gondolom, mivel egy jack dugó az 3.5mm, egy telefont meg nemigen találsz még 5mm-nél vékonyabbat, nemhogy még 3.5mm-től...


Az sd kártya kihagyása meg egyszerűen pénzszerzési okokból maradnak ki a telefonokból. Ha valaki nagyobb tárhelyet akar akkor kénytelen megvenni a túlárazott, nagyobb tárhellyel ellátott modellt.

2018. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Szia! Nos, nem tudom, hogy mennyire követted a híreket, de 5 éve egy laptopon vagy 8 féle csatlakozó volt. Ezek közül pár (VGA,ps2,USB 2.0...) elavultak. Így minden 'elindult' egy port felé. Az apple a lightning csatlakózóban hisz, mindenki más az USB-Cben. Ez volt a '90-es évek vége fele, mikor a floppyt cd-re cseréltük, meg a 30 pines ccsatla Tehát elavultak. A microSD-t én sem értem, ennek mindenképpen van jövője. Mert a profi DSLR fényképezőgépek is ezt használják. Rádiót meg ma már telefonon kevesen hallgatnak.
2018. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Szia! Nos, nem tudom, hogy mennyire követted a híreket, de 5 éve egy laptopon vagy 8 féle csatlakozó volt. Ezek közül pár (VGA,ps2,USB 2.0...) elavultak. Így minden 'elindult' egy port felé. Az apple a lightning csatlakózóban hisz, mindenki más az USB-Cben. Ez volt a '90-es évek vége fele, mikor a floppyt cd-re cseréltük. Tehát elavultak. A microSD-t én sem értem, ennek mindenképpen van jövője. Mert a profi DSLR fényképezőgépek is ezt használják. Rádiót meg ma már telefonon kevesen hallgatnak.
2018. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ezeket vásárláskor én is fontosnak gondoltam és ezek nélkül nem vettem volna meg a telefonomat. Ámde, idejét sem tudom, mikor hallgattam rajta FM rádiót és amúgy is bluetooth fülhallgatót használok, amivel nem működne és így a jack csatlakozóra sincs gyakran szükségem. Szóval ezek mellett már én sem tudok őszintén érvelni. Az SD hely viszont szerintem is fontos. Nem mêrhető fel mindg előre, mekkora lesz szükség és jó ha ez utólag rugalmasan bővíthető. Főleg hogy a beépítettek aranyárban vannak egy SD-hez képest.
2018. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sd-t bonyolítja hogy dual sim esetében is csak az egyik rovására, tehát helyett tudod betelepíteni.

Magyarán ha kevés a helyed akkor le kell mondjál a két kártyás hívásfogadásról.


Kevés telefon kivételével de ezek nagyon ritkák és más paramétereikben elmaradottak.


Ez is amellett szól hogy memóriát vegyél aranyért.

2018. ápr. 3. 11:17
 6/17 anonim ***** válasza:
Mert a sok marha hátast dob az ujjlemonyatolvasòtòl meg a hasonlòktòl, és le se szarják hogy közben a legalapvetőbb dolgokat kispòrolják a telefonbòl.
2018. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Wadmalac ***** válasza:
91%

Sajnos még mindig ott tartunk, hogy az Apple hülyeségekkel is tud trendet generálni.

A jacket azzal a szöveggel hagyták el, hogy elavult.

Nos, az avul el, aminél van jobb, ami el is terjedt. A drótnélküli átvitel nem ez. A jack elhagyása nem fejlesztés, hanem egy bevált és NEM elavult (a világ komplett hifi technikája még mindig ezt használja) alternatíva törlése.

Persze most lehet arra hivatkozni, hogy ha az Apple megteheti és nem veti vissza az eladásokat, akkor nosza, én is. De ettől még ez nem lesz jó.

Hogy mennyire nem az, azt mutatják az USB-C-re dugható jack adapterek. Ha igaz lenne az elavultság és értelmét vesztettség, ezekre nem lenne szükség.


Hasonló zöldség az Iphone X által beindított "notch".

Kijelző méretben hazugságot takar, esztétikumban kb. annyi hibát, mint előnyt.

Még a Xiaomi alsó kávára költöztetett szelfikamerája is korrektebb megoldás.

Már előre félek, mikor jelenik meg a tévéken, valami mozgásszenzorok érdekében.


Annyit azért hozzátennék, hogy mindez nem csökkenti az egyéb, praktikus fejlesztések értékét (mint a feljebb említett egyre jobb ujjlenyomat-érzékelők, fejlődő kamerák).

De bizony a gyártók megpróbálnak nekünk fejlesztésként eladni olyan változtatásokat is, amelyek egyértelműen funkciórontó mérnöki kényszermegoldások az egyéb populárisabb fejlesztések érdekében.

És ha a piac nem hördül fel, hanem vásárol, akkor ezek el is terjednek.

Konkrétan a notch és a jack már így járt. Pontosabban így jártunk.

2018. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Alex Fly ***** válasza:

Azért a gyártók sem hülyék, pontosan tudják, mi az, amit elhagyhatnak.

Az FM-rádió rendszerszinten nem támogatott, nem is igazán használt feature; sok gyártó hanyagolja a szoftvere megírását. Nem éri meg...

Jack: az USB Type-C tartalmazza az audiokimenetet, szabványos -szóval egyre több eszköz fogja azt használni. És egyre többen preferálják a vezeték nélküli megoldásokat (Bluetooth). Átlagigényekhez nem szükséges dedikált audiocsatlakozó -hasonlóan a régi készülékekhez...

SD-kártya: eredetileg is kényszermegoldás volt. A telefonmemória szűkössége miatt találták ki; a jelenlegi 32-64GB tárhely mellett nélkülözhető. A lassúsága és megbízhatatlansága mellett biztonsági kockázatot is jelent; ahol ez is számít, ott eleve nem használható.A mai korlátlan felhőtárhelyek és az OTG-n keresztül kezelt tárolók mellett nem fontos...

Tudomásul kell venni, hogy a mai mobilok tömegtermékek, amelyekkel tömegigényt elégítenek ki. Egy átlaguser átlagtelefonhasználata ezen feature-ök nélkül is megvan, ergo a gyártó szempontjából ezek feleslegesek.

A magam részéről már várom, hogy a belátható jövőben bejelentik (valószínűleg az Apple) azt a készüléket, amelynek egyetlen fizikai csatlakozója sem lesz...

2018. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

AlexFly:

Ízlések és pofonok: sok ponton nem vág össze a véleményünk.

Éppen ezért nem egyszerű a marketingeseknek sem, hiszen tudni kell, hogy egy változtatás nem veszít-e több vevőt, mint amennyi plusz profitot hoz.


"Az FM-rádió rendszerszinten nem támogatott, nem is igazán használt feature; sok gyártó hanyagolja a szoftvere megírását. Nem éri meg..."

Ebben egyetértek. Világszerte kihalóban vannak az analóg rádióadók, értelmetlen fenntartani a funkciót.


"Jack: az USB Type-C tartalmazza az audiokimenetet, szabványos -szóval egyre több eszköz fogja azt használni."

Egen, csak elhasználja a töltőbemenetet. A régi szép időkben a SonyEricsson úgy készített saját szabványú csatlakoztatós kütyüket, hogy az adapter végén ott volt még egy azonos csati, adat- vagy töltőbedugásra.

Amikor sétálgatsz a telóval az utcán, nagy eséllyel nem lógsz töltőn (bár igen elterjedtek a powerbankok) , de otthon, a hifidre dugva azért gáz, ha lemerülsz emiatt.


"És egyre többen preferálják a vezeték nélküli megoldásokat (Bluetooth)."

Hát, azért ezt nem nevezném tömegigénynek. Egyrészt a drótnélküli fülesek ára még kicsit magas, másrészt igazi hi-fi hangzású hangrendszert egyetlen telógyártó sem mer ígérni NEM drótos fülesen át. A szükséges faca DAC-k foglalnak azért helyet.

Szóval van az a minőségigény, ami jelenleg BT fülessel nem szolgálható ki.


"Átlagigényekhez nem szükséges dedikált audiocsatlakozó -hasonlóan a régi készülékekhez... "

Ismét felhoznám a SonyEricssont, aki a saját speckó csatlakozójához szolgáltatta a jack-es adaptert.

[link]

2018. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Wadmalac ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül elküldtem félkészen. Szóval SonyEricsson, 10 évvel ezelőtt. Szerintem az, hogy most gyakorlatilag ugyanilyen kell pl. az Iphone-hoz, nem fejlődés a beépített jackhez képest, hanem visszalépés.


"SD-kártya: eredetileg is kényszermegoldás volt."

Illetve egy olyan feature, ami el tudta adnia kis tárhelyet, kis memóriabeépítési költséggel ,de a nagy tárhely lehetőségét szabadon hagyva.


"a jelenlegi 32-64GB tárhely mellett nélkülözhető."

Már akinek. Én spec a 64 belső mellé behúztam egy 64 SD-t és kezdem kevesellni.


"A lassúsága és megbízhatatlansága mellett biztonsági kockázatot is jelent"

Az SD-k tempója rohamosan javul. A biztonsági kockázat számomra nem tiszta, ha nem cserélgeted fűvel-fával a kártyádat.


"A mai korlátlan felhőtárhelyek és az OTG-n keresztül kezelt tárolók mellett nem fontos... "

Korlátlan felhőtárhely: na én ITT emelném ki a biztonsági kockázatot.

OTG-s eszközök: azokkal elfogadod, hogy a fájljaidnál lemondasz a közvetlen elérhetőségről.


És ne feledjük, hogy egy bedöglött telefon belső tárhelye általában veszett fejsze, míg az SD tartalma általában megússza.


Szóval én még nem nyomnék siratóéneket az SD felett. Annak ellenére, hogy egy pl. 128 GB-os belső tárhely csak helyszűke miatt tényleg nem indokolná, de éppen bizalmas és fontos adatok nagyobb biztonsága viszont igen.


"Egy átlaguser átlagtelefonhasználata ezen feature-ök nélkül is megvan, ergo a gyártó szempontjából ezek feleslegesek."

Igaz is lehet. Hagyjuk csak ki az átlaguserek átlagkészülékeiből. De a csúcskategória nem csak a hype-ot megfizetni képes átlagigényűeknek készül, hanem a magasabb igényű vevőknek. Na pont őket lehet elbukni az ilyen nyesegetésekkel.


"A magam részéről már várom, hogy a belátható jövőben bejelentik (valószínűleg az Apple) azt a készüléket, amelynek egyetlen fizikai csatlakozója sem lesz..."

Előbb-utóbb biztosan így lesz, jó is lesz.

De csak akkor, ha az igények kiszolgálását ez kényszerű kompromisszumok nélkül meg fogja oldani.

A jelen helyzetben a drótnélküli kommunikáció és energiaátvitel mobileszközökön még a különböző protokollok és szabványok harcának ködébe vész, csupa "ezt is tudja, de..." mondatokkal fűszerezve. BT, wifi, NFC, QI ezer verziója, tele kötöttségekkel.

Ja és akkuzabálással.


Naszóval, akárhová fejlődik a technika, a drót még nagyon sokáig drót marad.

2018. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!