Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik olyan oprendszer ami...

Létezik olyan oprendszer ami minimalista?

Figyelt kérdés

Lehet-e pl egy androidos telefonon felülírni mindent egy nagyin leegyszerűsített, ám stabilan működő dologra?

Gondolok olyanra, nekem nem kellenek emojik, nincs szükségem idegesítő nyúlfülekre meg macskapofákra és ilyen szelfifunkciókra. Semmiféle csilivi, haszontalan, ám lassító és memóriazabáló dologra.

Valamit egyszer hallottam, hogy állítólag van ilyen lebutított sematizált progi, ami a facebook instagram és fb messengert együtt váltja ki és sokkal kevésbé gépigényes. Érzésem szerint olyan nagyon sok teljesen felesleges és haszontalan bullshit van ma, hogy borzasztó.


Picit az a paradigma jutott eszembe, mint amikor sokaknak elege lett a windows marhaságaiból és áttértek a linuxra, ubuntura stb.

Az alap dolgok, hogy böngészés, fb érteítések elolvashatósága, email, fotózás és navigáció ezek fontosak, de konkrétan semmi egyéb nem. Inkább csak egyfajta "zaj", "szemét" a telefonomon. Ahogy egy Porsche sportkocsit sem a kétzónás klíma tesz naggyá, nem véletlen van igény a puritán verziókra is, na valami ilyenre gondolok mobiléknál is.


Kérek mindenkit, hogy ne hurrogjon le kioktató stílben. Nem vagyok szakember, csak felhasználó, ám határozott igényekkel és elképzeléssel, utálván a rámerőltetéseket.


Ja igen, és jobb volna ha a frissítések is csak max a biztonságomat szolgálnám, és észre sem venném őket, mert nem változtatnákak meg semmit.



2018. ápr. 8. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A custom romokban nincs szemét, a legismertebb a Lineage OS.

Milyen mobilod van?

2018. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a Galaxy j5 2016hoz nem találtam megfelelő custom romot, itt vannak:

[link]

Sajnos túl sok bennük a bug a mindennapi használathoz.

Szerintem próbáld ki elsőnek a Nova Launchert.

2018. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!