Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldi hálózat merítheti...

Külföldi hálózat merítheti jobban a mobilt?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok 2 hónapja, Telekomos kártyával. Mivel nincs internet a szálláson, sokkal többet használom a mobilt böngészésre, sőt, otthon szinte nem is használtam igazán, mindent gépen csinálok. Az össz üzemideje viszont akkor is csökkent.


Valaki azt mondta, hogy azért, mert ilyenkor a kártya igyekszik idegen hálózaton dolgozni. Erőlködik, hogy megfelelő legyen a jel.


Azt mondjuk aláírom, hogy ahhoz képest, hogy egy modern nagyváros, sokszor nincs erős jelem, és 4g-m, vagy várni kell egy kicsit, mire visszamászik.


Szóval, van benne igazság? Vagy maga a böngészés energiaigényes, és mivel arányaiban most többet tesz ki a használatból, az ütközik ki?



2018. ápr. 19. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

"a kártya igyekszik idegen hálózaton dolgozni"

Hülyeség. A kártyának mindegy


"a kártya igyekszik idegen hálózaton dolgozni ... sokszor nincs erős jelem, és 4g-m"

Na ez már indok


+ ugye netezgetsz, ami többet terhel, mintha beszélnél. Többszörösen többet

Lehet, jobban járnál, ha bekapcsolnád a hotspot funkciót és egy laptopról neteznél.

2018. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs net a szálláson, mert egy 30+ éves elhanyagolt épület az, de mostmár megyek haza. Megnyugodtam, hogy nem az aksi kezd gyengülni.
2018. ápr. 19. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:

A jelerősség, hálózat típusa döntően meghatározza, hogy telefonodnak a hálózathoz kapcsolódáshoz mekkora teljesítményt kell használnia. Wifit pl. kapcsold ki, ha nem kell.

Pl. Sony Z2-n még be lehetett állítani, hogy csak 2G-t használjon, majd másik menüben kijelezte, hogy így 3-szor akkora a készenléti idő, mintha használja fullosan a netet. De még ha csak LTE helyett csupán HSDPA-t engedélyeztem akkor is sokkal hosszabb készenléti időt kalkulált. Gyenge LTE hálózathoz kapcsolódás zabálja legjobban az aksit. Amikor nem kell, kapcsold ki mobilnetet is.

2018. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul és félreérthetően idéztem:


"a kártya igyekszik idegen hálózaton dolgozni ... sokszor nincs erős jelem, és 4g-m"


HELYETT


"Erőlködik, hogy megfelelő legyen a jel...sokszor nincs erős jelem, és 4g-m"

akart lenni

2018. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!