Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális, hogy a Xiaomi...

Normális, hogy a Xiaomi telómon az appok állandóan reklámvideókat dobálnak nekem?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Xiaomi MiA1-et eustock-ról, eddig csak pár alkalmazást tettem rá (1-2 játék, cleaner program), de rendszeresen előjön 1-1 wish.com-os reklámvideó, amit ki kell ikszelni és marha idegesítő. Lehetséges, hogy ezzel a kínai szarral mellélőttem. Ha csak ezeknél van ilyen probléma, akkor már dobom is ki a kukába és azonnal veszek is helyette egy iPhone-t.

2018. ápr. 26. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tippem, hogy inkább a "cleaner" hozta magával. Ami amúgy sem kell rá, legfeljebb a korrekt SD maid, ha ragaszkodsz hozzá.
2018. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

nem a telefonnal lessz acbaj hanem az appokkal.

elég sok ingyenes app használja ezt bevételszerzésre

2018. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2: De amikor a Real car parking-gal játszom és 3 bökésenként bedob egy 5 másodperces Wish reklámvideót az ku**a idegesítő. Gondolom iPhone appoknál ilyen rohadtul nincs. Már bánom, hogy nem egy SE-t vettem +40-ért, hanem egy sz** androidos kínai "reklámgépet".
2018. ápr. 26. 20:33
 4/10 A kérdező kommentje:

#2: Akkor azt mondod, hogy egy Galaxy S9-en is ugyanúgy a torkomon nyomná le ezeket a popup reklámokat az android? Mert akkor az még hatványozottabban gáz.

Nincs valami tökéletes, egyszerű megoldás, hogy soha többé ne lássam ezeket? Pár napja vettem meg a telót, de már ott tartok, hogy egy alkalmazás letöltésének a gondolatától is görcsbe rándul a gyomrom, amikor azokra az 5 másodperces hányinger wish reklámokra gondolok.

2018. ápr. 26. 20:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a telefonnal semmi baj nincs.


Egyedül a felhasználóval van a probléma, aki adware-eket telepít.

2018. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem eredeti rendszerrel adták el, vagy vissza küldte valaki és újra eladták. Ez lehetséges? Eredeti celofános csomagolásban volt a telefon?

Akkor csak egy teljes rendszer telepítés kell a nulláról és kész. Letölteni és telepíteni. Nekem Mi 5X van ami gyakorlatilag ugyanaz, mint az Mi A1 csak MIUI-val és az nem csinál ilyeneket.


Mi A1 ROM:

[link]

2018. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom iPhone appoknál ilyen rohadtul nincs"

Ezt nagyon rosszul gondolod. :D


A probléma megoldható: Letörlöd szétreklámozott alkalmazásokat és 1-esre értékeled a google play-en.

Ezután keresel egy hasonló (jobb értékelésű) alkalmazást.

pl. ilyen parkolósból ez egész jó:

[link]


Másik megoldás offline is működő alkalmazásoknál, hogy letiltod az adott alkalmazás internet-hozzáférését, így nem tudja letölteni a reklámot.

2018. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Eredeti celofános csomagolásban volt a telefon?"


A fene sem emlékszik, hogy milyen papírt meg celofánt dobtam ki a kukába. :D

Egy igényes fehér iPhone koppintásos android one/mi-s dobozban volt benne és az eustock-ról rendeltem 12 havi garanciával. És ezt a rendszer telepítést hogyan kell megcsinálni, hogy ne csesszem szét a telót? Laikus vagyok, sry.

2018. ápr. 26. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:

"És ezt a rendszer telepítést hogyan kell megcsinálni, hogy ne csesszem szét a telót? Laikus vagyok, sry."

Nem kell cleaner meg optimalizáló appokat telepíteni

2018. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

A Xiaomi MiA1-et vanilla Android rendszerrel forgalmazzák. Szóval alapesetben semmiféle ilyennel nem találkozhatsz. Persze ha ilyen reklámokkal telefosott appokat telepítesz, akkor azok meg fogják jeleníteni azokat a videókat, amikre engedélyt adtál nekik a telepítéskor. És ez teljesen így működik az iPhone esetében is.

Hiába biztonságos az operációs rendszer; a felhasználó hülyeségei ellen tehetetlen...

2018. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!