Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Erős hardver 6-os Androiddal,...

Blenderman kérdése:

Erős hardver 6-os Androiddal, vagy gyenge hardver 7-es Androiddal?

Figyelt kérdés

Üdv!

Lassan 5 éves LG Optimus 4 LII őskövületem már megérett a cserére, és most már lehetőleg minél erősebb telefont szeretnék max 50e Ft környékéig. Mivel a Huawei rendre kiheréli az olcsó szegmenséből az USB-OTG funkciót (nem akarok root-olni), kénytelen vagyok a Xiaomi felé kacsintgatni. Az alábbi két készülék között dilemmázok ettől a gyártótól:

-Redmi Note 4X 32 GB (1,8 GHz/8 mag, 3 GB RAM, 3300 mAh, Android 7) 41e Ft

illetve

-Redmi Note 4X 64 GB (2 GHz/8mag, 4 GB RAM, 4100 mAh, Android 6) 51e Ft.


Az utóbbi nagyon meggyőző ár/érték arányban, de a 6-os Android mivel tud kevesebbet a 7-esnél?


Amúgy DOSBox-szal és egyéb virtuálisan emulált rendszerekkel is szeretnék rajta játszadozni (pl. Linuxokkal Limbo alatt), úgyhogy ezért is lenne fontos az erősebb hardver (és az OTG, amit tájékozódásom szerint minden Xiaomi tud), csak ettől a fránya Android 6-tól félek kicsit, amit teszteken már egy évvel ezelőtt is elavultnak tituláltak a szakértők... Szerintetek optimálisan fogja kezelni az erősebb hardvert? (Nem szemeteli tele pl. a RAM-ot annyira, hogy hiába több, mégis kevesebbnek tűnik?)



2018. máj. 6. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Tedd fel a 2.-ra a Global ROM-t, elvileg az már 7.0 alapú.

4GB RAM alá nem érdemes adni, meg hát a telep is nagyobb, a tárhely is 2-szer annyi.

2018. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is úgy látom, hogy a 4GB is eléggé határeset a mai világban. De a ROM frissítése nem veszélyes egy kicsit? Főleg egy zsír új telónál? Nem szeretném bukni a garanciát. Ahogy írtam, még root-olást sem vállalnék be, nemhogy ekkora beavatkozást.
2018. máj. 6. 10:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, az első, gyengébb típusnevét nem is jól írtam, mert valójában a Redmi 5 rendelkezik az első opcióban leírt paraméterekkel, de igazából a lényegen nem változtat. Csak már olyan sok típust nézegettem árnyalatnyi különbségekkel, hogy alig tudom követni őket.
2018. máj. 6. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

MIUI oldalán fent van, igazából csak annyi hogy be kell tallózni neki a fájlt.

[link]

2018. máj. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Redmi 5 Plus nem opció?
2018. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a Redmi 5 plus se rossz első látásra, de még meglátom.
2018. máj. 7. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!