Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Őszintén: mi értelme az egész...

Őszintén: mi értelme az egész portrait mode mizériának?

Figyelt kérdés

Jó, valahol megértem, hogy sztenderdebb kinézésű, mert a DSLR megszokott, de szépnek titulált bűnét, azt a mocsokmód homályos hátteret szépen reprodukálja a zsebasszisztens, és milyen jó, hogy lehet, de ugyanezzel az erővel, azt se tudom hány kamerával már, nem lenne igényesebb a napi fotózáshoz, ha SEMMI nem lenne homályos az istenverése fényképeden???


Odaállsz a kis piros virágokhoz, még a sóhajod is mézillatú, és lősz felülnézetest. Miért olyan nagy baj, ha nem az élességével emelkedik ki a virág a zöldből, hanem mert színben és közelire torzult perspektívájában jelentősen elüt a levelektől? És ha netán az asszony odaáll valami jó távoli, hiperhíres dolog előterébe, akkor mégis melyik legyen homályos?


2018. máj. 18. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól mert van portré mód, nem kötelező használni, lehet használni a "standard" automatikus módot is.
2018. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
100%
Ámen!
2018. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és..

"..azt se tudom hány kamerával már.."


Nem kell általánosítani, többnyire szoftveren múlik ez a procedúra, lásd: Google. Egy kamerával csinál olyat, mint a többi konkurens 2-3 kamera.

2018. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 kamerával*
2018. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt értem, de több kamera képéből meg lehetne okosan megválasztott apertúrákkal egy könnyen összematekolható homálymentes képet alakítani, ami mindig HDR, de neeem, inkább a vakítás.
2018. máj. 18. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

"de neeem, inkább a vakítás."

A kútra sem panaszkodnak hogy be kellene tiltani mert beleugrálnak egyesek. Meg lapulevéllel is lehet segget törölni.

Azt csinálsz amit akarsz. Ha nem, azon nem tudunk segíteni.

2018. máj. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi van?
2018. máj. 19. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!