Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett telefon a telefono...

Vízbe esett telefon a telefonom. Mit tegyek? Megmenthető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg ilyen kérdést olvastam már, de egyik sem felelt meg nekem. Huawei P9 Lite-om van, aminek egyik fő tulajdonsága, hogy a hátlapját nem lehet leszedni. Ebből következik, hogy az akkumlátora sem kivehető. Mivel beleépített akkumlátor van benne.

Kiránduláson voltam, várban. A mosdóban a padló vizes volt, ezért nem rakhattam le, így beleraktam a táskám oldalán lévő kis zsebbe. Ám amikor vettem a táskát a hátamra a telefon kicsúszott és bele zuhant a wc-be...

Azonnal kiszedtem, de így is nagy mennyiségben érte víz.

Rögtön kikapcsoltam és nagyjából kiszedtem belőle a vízet.

Félúton magától visszakapcsolt és megpróbáltam újra kikapcsolni, de nem érzékelte a képernyőt. Észre vettem, hogy az elő és hátkamerám is teljesen bepárásodott.

Miután haza értem páramentesítő golyók közé tettem, amik kiszívják belőle a párát meg a vízet. De félek így sem lesz jó.

Nem a telefon a fontos, hanem a rajta lévő dolgok:/



Mit tehetnék még, amivel megmenthetném valahogy?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2018. máj. 27. 16:07
 1/6 anonim válasza:

Nekem fel eve esett vizbe, rogton ki is szedtem. Amikor bekapcsoltam normalisan mukodott. Masnap viszont nem lehetett tolteni, es bekapcsolni sem. Szervizbe kellett vinni, es 1 honapig volt ott... :(

Masfel napig rizsbe is volt, h kiszivja a vizet, de semmi hatas. Azert remelem neked rendbe jon a telod.

2018. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom :(

Én is nagyon remélem, elég sok fontos dolog volt rajta, nagyrészt sulival kapcsolatban, amik nem pótolhatóak.

Köszönöm a választ! :)

2018. máj. 27. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baj a mostani telefonokkal, hogy nem lehet kiszedni belőlük az aksit ilyen esetben. Így nem sok esély van, hogy működni fog. Az adatokat szerintem kitudják belőle menteni. Ha szerencséd van akkor te is, csak várd meg míg teljesen kiszárad
2018. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg szedd ki belőle az aksit.

https://www.youtube.com/watch?v=lCgUmu7FE40

2018. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szervíz.

Garancia nuku.


Egy jó tanács: Ne tárolj fontos adatokat egy helyen, különösen olyan adathordozón ne, amit bármikor elhagyhatsz, ellophatnak, tönkremehet, stb.

2018. máj. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha van pár ilyen cipősdobozban lévő nedvességszívó zacsi, akkor abból kiöntöd tálba vagy zacskóba a telóval együtt, jobb mint a rízs. Persze ez nem jelenti azt, hogy megúszod a szervízt.
2018. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!