Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » El lopták az előfizetéses...

El lopták az előfizetéses telefonomat! Mi a menete, ha nem fizetem?

Figyelt kérdés

Rendőrségi feljelentés megvolt. Csak a készüléket tiltottam le, mert a kártya nálam van.

Arra lennék kíváncsi, hogy rám tud e ülni a telefon szolgáltató, így hogy már nem fizetem a részletet úgy, hogy le tiltásnál kérték a rendőrségi feljelentéses papírt.

A szerződés felbontásánál nem írtak semmi olyat, hogy be fogják hajtani, csak mindenki mond mindent nekem, hogy kell fizetni, de ha rendőrségi feljelentés van róla, főleg, hogy tudom, ki lopta el, akkor nem vagyok köteles fizetni.

Plussz most vettem egy autót és nem szeretném, ha azt el vinnék, egy ilyen pitiáner tolvaj miatt.

Válaszotokat előre is köszönöm!!!


2018. jún. 12. 22:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%

A készüléket biztosan fizetned kell. A szolgáltatót nem érdekli, hogy tőled ellopták a telefont, te részletre vetted és még nincs kifizetve.

Gondolj bele, ha te adnál el részletre egy telefont vkinek, akitől ellopnák, akkor ugyanúgy elvárnád tőle, hogy kifizesse neked, nem?

2018. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is arra várok, hogy le rántsák a tolvajról az összeget. Nem sok esélye van, hogy megússza, mert nagyon sok sara van főleg, hogy most folytatják az ügyet, mert megpróbált megszökni.
2018. jún. 12. 22:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm 1x részletre hozott ki egy 70 kilós telefont, ám nem fizették, tulajdonképpen kamatozott, rá meg nem terhelték vagyis nem cseszegették őket, az biztos hogy amíg van tartozásod nem vehetsz másik csomagot amíg ki nem fizettes az előzőt. Hogy mehetsz e majd másik céghez azt nem tudom. Elvileg igen....de nem jó ezzel szórakozni, ha már ki hoztad akkor fizesd ki! Mindenestre nem irigyellek, bele gondolok ha az én telómat lenyúlták volna le, vagy elhagynám....hát lehet agyvérzést kapnék! :)
2018. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Értem persze, neked majd a tolvajjal kell rendezned ezt az ügyet, viszont a szolgáltatónak addig is fizess, mert simán letiltják a tartózást a munkabéredből.
2018. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat a helyesírásért , már este van :-D
2018. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

70 kilós? Egy kilot 100ezerre mondanak

Akkor mennyi volt a telo? 😁😁🤔

2018. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha nem fizeted, akkor a szolgáltató bontani fogja veled a szerződést, megkapod a számlát


általábab tarifakötbér, készülékkedvezmény és belépési díj szokott lenni


ha ezt se fizeted, akkor eladják a követeléskezelőnek, aki már egy nagyobb díjat fog kérni


ha ezt se fizeted, vihetik a kocsit is

2018. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagy megvárom, hogy elévüljön a tartozásom, ahogy 2 barátnőm is tette és simán megúszták. Az egyik még most is annál a szolgáltatónál van előfizetésesként, ahol az elévült tartozása van.
2018. jún. 12. 22:59
 9/12 anonim válasza:
Az elévülési idő 5 év. De ha időközben felszólítanak, hogy fizess, onnantól minden felszólítással újraindul a számlálás, szóval én erre nem apellálnék.
2018. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Táv.szolgáltatóknál 1 év az el évülési idő. Tudtommal a pénzintézeteknél van 5 év.
2018. jún. 12. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!