Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lenovo 4 8 tablet miért nem...

Lenovo 4 8 tablet miért nem tud nyilvános helyeken a wifi-re rácsatlakozni?

Figyelt kérdés

A típus: LENOVO Tab 4 TB-8504F tablet ZA2B0059BG (8"/2GB/16GB/Wifi/Android , [link] )


Szuper kis táblagép, csak újabban azt vettem észre, hogy valamiért nyilvános helyeken (pl. plázák sokféle hálózatai) nem tud wifi-re csatlakozni. Észleli ugyan a jelet, de utána nem tud csatlakozni (ha jól emlékszem, "ip cím lekérdezése" üzenetet ír ilyenkor ki, majd nincs net).


Mivel korábban nem tapasztaltam ilyet, plusz biztos, h. van wifi az említett helyeken (amit 5.1-es és 7.1-es Androidos, Samsung okostelefonokon simán tudtam használni), ezért nyilván a tablettel nem stimmel valami. A Samsung okostelefonokkal ellentétben a rácsatlakozás elején nem jön fel kérdőjeles hitelesítési ablak sem (h. biztosan elfogadom-e a wifiüzemeltető feltételeit).


A tablet az otthoni wifi jelet simán veszi. Kipróbáltam, akkor is, ha okostelefonnal osztom a wifi jelet.


Most nincs nálam a készülék, de úgy emlékszem, Android 7.0-es van rajta, és minden frissítve van a gépen.


Azért is lenne érdekes a dolog, mert ez a tablet nem sim-kártyás, így még a mobilnet sem merül fel alternatívaként (a megosztás bonyolult és drága is).


Tapasztalt-e más hasonlókat, ötletek, elképzelések?


Előre is köszi!



2018. jún. 14. 14:34
 1/1 anonim válasza:
Szia, nekem is szökött vacakolni, speciális wifi beállításokban nézd meg hogy minden rendben van-e. Tudnál nekem írni pár dolgok a táblaagépről? Pont ilyen szeretnék venni csak még utána kéedezek. Lehet rajta játszani? Vagy jól futnak rajta a programok?
2018. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!