Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sajnos elkövettem egy nagy...

Sajnos elkövettem egy nagy hibát és egy megbízhatónak hitt, jómódú ismerősöm rávett, hogy telefont vegyek fel neki, ezután jött a szokásos történet. Hogyan lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva: az illetőt régebb óta ismertem, megbízhatónak tűnt, stabil anyagi háttere van, azt mondta segítsek neki a Magentás előfizetésemmel telefont felvenni, mert ő már nem tud, mert túl sok van a nevén. Én barom bele is mentem, azt hittem, hogy rendben fizetni fogja a havi részleteket, de nem fizette, folyamatosan hitegetett, ígérgetett, hogy szerez embert, aki átveszi a nevére, ebből se lett semmi, eljutottunk oda, hogy felmondás alatt van a szerződés és csak napok kérdése, hogy kötbéresen átrakják az egész követelést egy behajtócégnek. Az illető már a telefont se veszi fel.....


Mi tudok tennu? Ha letiltatom az IMEI számot, akkor a telefont semmiképpen se tudja használni ő vagy akinek eladta? Mehetek e rendőrségre csalás miatt, vagy polgári pert kell indítanom ellene? A vicc az egészben az, hogy gazdag, jómódú illetőről van szó...... Úgy néz ki, hogy kötbéresen közel 650.000.-Ft-ot fognak rajtam követelni, ha nem lesz megoldás.....



#átverés #ismerős #csalás #mobil felvétele
2018. jún. 15. 18:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha te vagy az erősebb, akkor könnyű dolgod van. Beígérsz neki pár pofánvágást, meg elveszed tőle a telefont, azt annyi.
2018. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

próba szerencse, feljelentést tehetsz. én megpróbálnám a teljes sztorival, de persze ha a rendőrök azt mondják, hogy ezzel így sajnos nem tudnak mit kezdeni, akkor vegyék úgy, hogy csak a telefonról beszélünk(ami ugye nyilván a te neveden van), amit ellopott/kicsalt tőled ez a személy. meg tudod jelölni a tartózkodási helyét is.


kimennek hozzá, megtalálják nála a telefont, nem fogja tudni kimagyarázni, hogy mégis hogy került hozzá...onnantól legalább a telefon megvan, de sajnos az előfizetésen nem fog ez segíteni.

2018. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
A vicc az egészben, hogy zsebből ki tudná fizetni a tartozását, de esze ágában sincs, csak egy balekor keresett.
2018. jún. 15. 19:57
 14/33 A kérdező kommentje:
jav: balekot.
2018. jún. 15. 19:57
 15/33 Alex Fly ***** válasza:
88%
Feljelentéssel nem biztos, hogy élhetsz, ha a saját szabad akaratodból vetted meg azt a szájonvágott telefont. Polgári peres eljárással megkísérelheted a károd megtérítését -de ez évekbe telhet és a behajtó attól függetlenül fog veled foglalkozni...
2018. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Én levadásznám és leverném rajta az egészet

...de a helyedben írnék neki egy sms-t, hogy fel fogom jelenteni a rendőrségen, hogy ellopta a telefonomat, ha nem hív fel azonnal (azt ne írd le, hogy ha nem fizeti ki a lóvét, mert baj lesz a feljelentésnél). Azt csak szóban. Szerintem azért a feljelentést nem akarja majd megkockáztatni.

2018. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Először is el kéne érnem valahogy, ha nem veszi fel 20* sem, akkor facebookon ráírok, hogy kéne egy személyes megbeszélés....
2018. jún. 15. 21:18
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy SMS vagy facebook üzi. Csak vigyázz mit írsz. Tudod: az írás megmarad.
2018. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elég nagy kamunak hangzik az egész sztori az elejétől a végbeléig.


Egyrészt, mi az, hogy "felveszek telefont" másnak a saját nevemre? Ennyire hülye nem lehet valaki. Másrészt ha annyira jómódú, akkor miért hitelre venne telefont valaki? Logika. Az meg mi, hogy "túl sok van a nevén"? Átlag ember 1 telefonnal jár.


Azt sem értem, hogyan lett 650 ezer forint tartozás? Saját előfizetésedet nem te fizeted vagy mi? Mert a számlát a te nevedre küldik.


Na meg alapvetően ilyen esetben nem az lenne a legnagyobb gondom, hogy a "köcsög ismerős" használni tudja a telefont.

2018. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"Egyrészt, mi az, hogy "felveszek telefont" másnak a saját nevemre? Ennyire hülye nem lehet valaki. Másrészt ha annyira jómódú, akkor miért hitelre venne telefont valaki? Logika. Az meg mi, hogy "túl sok van a nevén"? Átlag ember 1 telefonnal jár.



Azt sem értem, hogyan lett 650 ezer forint tartozás? Saját előfizetésedet nem te fizeted vagy mi? Mert a számlát a te nevedre küldik."

---------------------------------------------------


Sajnos igaz a történet. A 650.000.-Ft úgy jön ki, hogy egy másik komoly műszaki cikket is felvettem neki a telefon mellé. Az előfizetés rendezést úgy beszéltük meg, hogy bejön az ügyfélszolgálatra és a jelenlétemben befizeti.

2018. jún. 16. 00:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!