Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek jogos vagy nem?...

Szerintetek jogos vagy nem? (Telefon, Gsm) sztori meg minden :D

Figyelt kérdés

Szoval vettem egy telefont (Iphone 5s) 35.000Ft-ert ,dobozzal,papirokkal,toltovel es 1 honap garanciaval.

Aztan derultek ki hibak, az egyik az akksi hiba volt amire nem szol a garancia (nemtudom miert,ez rajta is volt a papiron) aztan ,hogy a home gomb nem mindig mukodott es ,hogy par perc alatt forro lett a telefon. Ezutan visszamentem es +5000Ft-ert kicsereltek egy masik,szebb allapotu es elvileg jobban mukodo 5s-re. (Szoval 40.000Ftra emelkedett az osszeg.)

Aztan arrol is kiderult,hogy a kijelzoje mozgott a keretben (elosor nemvolt feltuno ,de hasznalat kozben eszrevettem) es hogy gyorsabban merul mint kene. Visszamentem ,mire kozolte az elado ,hogy mindenbe bele lehet kotni ha nagyon akarunk.

Mondtam neki ,hogy azert egy hibatlan (hibatlannak mondta amikor megvettem) telefonnal elvarnam,hogy ne essen ki a ki a kijelzo,mire az volt a reakcioja ,hogy "nem fog".

Akkor felvazoltam neki,hogy egy kijelzokeret csere minimum 5000Ft + az Akksicsere 5000Ft (ha nem apple szervizben csinaltatom,mert ott 10folott van) es akkor mar 50.000Ft folott jovok ki. Arrol nem is beszelve,hogy ha igy (mozgo/kiallo kijelzovel) leejtem akkor nagyobb esellyel torik ossze ,aminek 15.000+Ft lenne a javittatasa...


Szoval a kerdes az,hogy szerintetek jogosan reklamaltam ,vagy "csak hiszti"ztem ?

Meg annyit,hogy az elso telefonon amit kaptam korben (a kijelzo 4 oldalan vegig) lathato volt egy halvany sargas sav ,ami csak a feher szinen latszott,amire az eladonak az volt a valasza ,hogy a feher iphoneoknal ez gyarilag igy van es elovett a pult alol 2 ugyanolyan feher iphonet amin ugyanolyan volt a kijelzo,hogy bebizonyitsa hogy tenyleg minden feher szinu iphone 5s olyan,viszont ami kintvolt szem elott ,azon nem volt olyan hiba ,amikor szova tettem az volt a reakcioja ,hogy abban utangyartott kijelzo van ,azert nem olyan.



2018. jún. 15. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Át akar verni. Kérd vissza a pénzedet, mert hazudik. Biztosan szar telefonokat árul. Az is lehet, hogy lopott. Máskor megbízható helyen vásárolj, ne egy szar gsmben.
2018. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Aki ilyen helyen vásárol bármit, az ne hisztizzen.
2018. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem "ájfont" nem lehet 35 k-ért kapni, ami normálisan. Jogos a reklamáció, de a gsm ilyen nepper üzletekből él meg többnyire. A használt cuccokban ott a lehúzás veszélye.

50-ért kapsz egy Xiaomit is, amit oda-vissza veri a 5s-t kétszer is egyébként.

2018. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 - azt ne mondd ,hogy te sose vasaroltal hasznaltan semmit,en legalabb garanciat kaptam ra. Ezenkivul en legalabb fizettem erte ,gondolom volt olyan eleted soran ,hogy megneztel neten egy filmet vagy letoltottel egy zenet tok ingyen.

#1/#3 - abban tudtunk megegyezni ,hogy 4000el kevesebbert visszavette a telefont. Igy is buktam 4000et viszont a masodik telefon egyik hibaja az akksi volt ,aminek a csereje minimum 5000 lett volna ,es arra nem szolt a garancia.

Egyebkent zsebkopott allapotu de hibatlan mukodesu 5s-t ki lehet fogni neha 25.000ert is ,de 30-35.000ert surubben.

A sok sz∆r elmeny miatt enis maradtam az androidnal...

2018. jún. 15. 22:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lényegében neki megérte, kapott 4000 forintot a semmiért. Másnap meg megint megcsinálja ugyan ezt egy balekkal.
2018. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos megerte neki,igen.

Viszont szerintem igy is jobban jartam mint masok,lehet hogy mas nala csereltette volna ki az akksit (5000ert) ,nala csereltetett volna Home gombot (5000ert) ,nala csinaltatta volna meg a kijelzo keretet (5000ert) ... Tolem "csak" 4000et huzott le...

2018. jún. 15. 22:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nyugodtan hidd el, csóró vagyok ahhoz, hogy kétes helyekről vegyek vackokat, hogy aztán én fizessem a javításokat.
2018. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbször az olcsó a drága a magyarnak.


Inkább egyszer vegyél egy drágábbat, mint ahányszor javíttatni kell, elromlik az olcsó, és végül rájössz a drágább, jobb minőségűre van szükséged.


Ez így egy általánosan értve, nem csak a telókra.

2018. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Eddig szerencsem volt a hasznalt vasarlasokkal,,tobbszor vettem joval ar alatt dolgokat (fokent telefont) olyantol,akinek s.o.s.-be kellett a penz...Szoval a tág osszkepet nezve ez e 4000 minusz nem sok. Viszont igazabol itt azt sajnalom,hogy ide-oda futkostam (majdnem 2ora megfordulni a bolttol hazaig) azert,hogy aztan minuszba jojjek ki.

Siman lehetett volna az ,hogy 35.000ert kapok egy hasznalt,zsebkopott ,de hibatlan mukodesu telefont. Vazolom a helyzetet.

Egy telefon ami mondjuk 100.000Ft ujan ,az ha mar ki van csomagolva csak 85-90.000et er. Ha hasznalt ,de patika allapotu akkor mar csak 70-75ot. Ha hasznalt,zsebkopott allapotu akkor 55-60. Ha hasznalt es elegge lestrapalt kulsore ,de hibatlanul mukodik akkor olyan 40.000korul lehet eladni ,persze ez fugg attol,hogy mennyire sz∆r az allapota. Az iphone 5s 70.000Ft korul van ujan pedig 5 eves keszulek. Egy zsebkopott allapotu de hibatlan mukodesu nagyjabol (az elobbi levezetes szerint)

35-38.000Ft-ra jon ki. Es ugye akkor nem szamoltuk azt,hogy tenyleg egy 5eve megjelent keszulekrol beszelunk. Szoval azert a 40.000ert szerintem jogosan varhattam volna egy korrekt keszuleket. Gsm boltban is lehet jo uzletet csinalni ,csak sajnos en sz∆r helyen voltam. Utolag rajottem,hogy tenyleg abban az uzletben van sunyi pali. Bar a az uzlet nevebol is rajohettem volna ,hogy nem tisztesseges a dolog. Nem irom le a nevet , nem akarok semmifele jogokat serteni. Annyit leirok,hatha valakit erdekel ,hogy Gyorben van:) Aki nagyon akar rajon melyikre gondolok.

2018. jún. 15. 23:44
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
És miért éri meg iphone 5s-t venni? Menőzni már nem lehet vele, hiszen kb 5 éves. És egy új androidos telefon, például egy xiaomi, sokkal jobb nála.
2018. jún. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!