Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetne így telefon akkumuláto...

Lehetne így telefon akkumulátort javítani?

Figyelt kérdés

Egy hozzáértő válaszoló ezt írta(mert régebben tettem egy hasonló kérdést fel, csak ott azt kérdeztem, hogy mitől gyenge az aksi egyből töltés után):

________________

Az akkuban levő dielektrikum kicsapódik a sok töltési ciklus elteltével az elektródákra, csökken a fegyverzet nagysága (konyhanyelven: nincs elég nagy felület, hogy kondenzátor jellegként energiát, feszültséget tároljon)


ha zenét hallgatsz, videózol, akkor növekszik az áramfelvétel, mivel nincs rendes fegyverzet, csökken a feszültség, és a mobilok az akkufeszültséget mérik, így nagyon keveset fog mutatni.


ha épp nem használod, a félvezetőkön sem fog áram folyni, így megmarad a névleges, üresjárásihoz közeli akkufeszültség, így mint írtam, a telefon feszültséget mér.


Mindez miért van? mert az akkumulátor nem ideális feszültségforrás, hanem BELSŐ ELLENÁLLÁSA VAN, ami öregedéssel növekszik.


Villamosságtan 1 : Hálózatanalízis: hálózatok dualitása tétel.

_____________

NA MOST: van nekem 2 darab k300i töltőm, mert erről a telefonról lenne szó, vagyis az aksijáról, és ha az egyikről levágnám a csatlakozófelületet és FORDÍTVA KÖTNÉM A POLARITÁST, A TELEFONHOZ KÉPEST, tehát pozitívat a negatívhoz, negatívot a pozitívhoz, és hogy ez a Folyamat amit feljebb bemásoltam az megfordulna-e vagy használna egyáltalán ez a "művelet" az aksinak???


2010. jún. 16. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy irreverzibilis folyamat. Nem megy a fordított polaritásos javítás (Az egyetlen eset amikor hasonló módon javítottak akkut, az a NiCd akkuk memória effektusába esett daraboknál segített, de akkor is csak speciális esetben, speciális töltésmód részeként, és rendkívül nagy szakértelmet, különleges pontosságot követelt meg). Ha megoldás lenne mindenki azt csinálná, nem gondolod? Hidd el, számodra a legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás, ha veszel egy új akkumulátort hozzá. Nem is drágák az után gyártottak, nem értem mért erőlteted az öreg, kiszolgált akku "feltámasztását" ...
2010. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem, mert haverom tud szerezni, csak soká...

És gondoltam, hogy hátha sikerülne kezdeni vele valamit, hogy ellökjem, vagy ne! Szal nem lehet, hát akkor mind1!

Köszi a választ!! :D

2010. jún. 16. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes,nekem ilyen telefonom van 4 éve(mostmár anyumé lett,mert lett helyette másik)....de még sose volt vele semmi gondom.Azért lett másik,mert már féltem h elromlik és elveszik benne néhány emlékem anélkül,hogy át tudnám másolni egy msáik telefonba.
2010. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jovanny ***** válasza:
És ez mennyiben válasz az előbbi kérdésre?!!
2010. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tökéletes!! :D:D
2010. jún. 17. 11:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert ott azt kérdeztem, hogy mi van olyankor az akksival, ha zenét hallgatok, vagy kamerázok, vagy enrgiaigényes feladatot végzek a telefonnal akkor az akksit úgy jelzi, mintha nem lenne benne szufla, amikor meg csak úgy ott van az asztalon nem használom, akkor meg úgy mutatja mintha tele lenne az akksi!
2010. jún. 17. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!