Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez miért történt? Lehallgatnak...

Ez miért történt? Lehallgatnak minket?

Figyelt kérdés

A párom már jó ideje külföldön dolgozik, így minden este telefonálunk egymásnak átlag egy órát. Egyszer történt az, hogy beszélek, beszélek, majd megszakad a vonal. Visszahívott újra, és mondta, hogy azért nyomta ki a telefont, mert az utóbbi mondatomat elmondtam vagy tízszer.

Természetesen ő is rájött, hogy nem én ismétlem önmagam, hanem valami hiba csúszott a mátrixba, ezért nyomta ki.

Márpedig ha többször vissza hallotta mit mondok, akkor az rögzítve lett valahol nem? Erre csak a Tihanyi visszhang képes hangrögzítő eszköz nélkül, ha nem tévedek.

Lehet csak összeesküvés elmélet, de hallottam olyanról, hogy a nemzetbiztonság rácuppan olyan külföldről érkező hívásokra, amik gyakoriak és rendszeresek.


2018. júl. 7. 06:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
facebook chatete egy az egyben figyelik, ott még jobban vigyázni kell
2018. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
#11. Bár nem vagyok egy műszaki és számítástechnikai zseni, de gondolom alap, hogy a messengeren átfutó üzeneteknek előbb be kell érkeznie egy szerverre, ami automatikusan tovább küldi a címzettnek. Ennek a szervergépnek ehhez el is kell tárolnia. Tehát logikus, hogy minden visszakereshető, ha nagyon akarják. A telefonnál nem tudom hogy működik, de ma már az un. vezetékes telefonok is digitálisak, (én pl. nemrég váltottam digitális telefonra) így feltételezem az ott átfutó forgalmat is tárolja valamilyen rendszer. A technika fejlődése nem csak arról szól ,hogy neked jobb legyen, hanem hogy minél lekövethetőbb legyen minden.
2018. júl. 7. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!