Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Zavarják, vagy akár elronthatj...

Hixilj kérdése:

Zavarják, vagy akár elronthatják a mágnesek a tablet, okostelefon alkatrészeit, vagy zavahatják a működésüket? Részletek lent >>>

Figyelt kérdés

Még egy évvel ezelőtt fektettem be egy Samsung tab a SM-T580-ra, és teljesen elégedett voltam a termékkel. Habár az nagyon meglepett, hogy az eszközben mágnes volt (fellehet tenni hűtőre, meg bármilyen lapos vasfelületre). Nem vagyok túlságosan otthon a témában, de én úgy tudtam, hogy a mágnesek különösebben nem tesznek jót az elektronikus eszközöknek.

A napokban vásároltam azonban egy csukható, nyitható tokot a tabletre, amely persze mágnessel zárul ott, ahol a nyitható rész találkozik azzal a résszel, amelyik magát a tabletet tartja a tokban. A legmeglepőbb azonban, hogy amikor kinyitom ezt a nyithatós részt, a tablet is bekapcsol, ha lecsukom pedig ki. (Itt úgy értem, hogy a képernyő feloldódik, nincsen kód rajta.) A bekapcsológombokhoz hozzá sem nyúlok persze. Én személy szerint a mágneseknek tulajdonítottam a dolgot, és bár a funkció tetszik, gondoltam itt is felteszem a kérdést: károsíthatja ez valamilyenképp az alkatrészeket?

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. júl. 7. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Persze, tönkreteszi, azért építik bele. Istenem...
2018. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem károsíthatja.

De ettől függetlenül az elsőnek igaza van, ez egy hülye kérdés.

2018. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régi hiedelem, ami azon alapult, hogy a flipes mobilok egy része mágnes és reed segítségével tudta hogy nyitva van vagy sem. Ezt a mobil tulajok nem tudták, csak berakták a tokba, aztán sírós arccal konstatálták hogy "megkergült" a készülék. Nem old a flip nyitásra, vagy nem zár le, stb.

Szóval a mai készülékek már nélkülözik ezeket az elemeket.

Azóta hogy a nagy kijelzők elvesztették a mechanikus billentyűzeteket is, ki kellett találni valami védelmet az érintőpanelek véletlen aktiválásának elkerülésére. Ez lett a proximity szenzor, azaz a közelség érzékelő.

Az, hogy mire és hogyan reagál, csupán beállítás kérdése, így a tokod is ezzel az infra reflexiós érzékelővel "látja" a készülék.

2018. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz kéne egy pár tesla, hogy károsodjon.

A mágneses tok néhány 10 mikroteslája nagyjából annyi, mint a Föld mágneses tere.

A működésüket maximum annyiban zavarja, hogy az iránytű nem észak felé mutat, De ez is csak akkor igaz, ha pont a mágneses szenzor mellett van a mágnes.


Károsítani egyáltalán nem tudja, de azért az MRI gépbe ne vidd magaddal.

2018. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, lehet tényleg idióta kérdés volt, csak kiváncsi voltam, hogy a tok hogyan befolyásolja a tablet feloldódását.
2018. júl. 8. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!