Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai világba mennyire elvárás...

A mai világba mennyire elvárás, hogy az embernek legyen okostelefonja?

Figyelt kérdés

Nem mondhatnám, hogy rajongok az újdonságokért, én az egyszerű gombos mobiltelefon híve vagyok, meg amúgy is csak telefonálásra használom, meg rádióhallgatásra. A Facebookot rühellem azt is csak kényszerből használom a suli miatt, és ez az egész azért lenne számomra lényeges, mert 3 év múlva kikerülök a munka világába, ha kitanultam a szakmáimat, és számomra szerintetek ez mennyire lesz befolyással munka terén? Illetve, hogy mennyire elvárás, vagy alap manapság, hogy erre szükség van? A rádióba is ugyanúgy leadják a híreket nemde? Tény és igaz, hogy okostelóról, bármikor ránézhetek az aktuális információkra, de eléggé utálom az érintő képernyőt és csak szükség esetén térnék át rá, konkrét munkakör ami a közeljövőben vár rám; az vagy a sofőrkötés, vagy a munkás élet lesz, gondolom, ha sofőr leszek (teherautó/busz/taxi) nem úszom meg, hogy ne kerüljek ezzel szembe? Főleg, mert szükség lesz GPS-re akkor, vagy csak kapjak magam mellé egy tabletet, ha nem akarok megválni a gombos telefonomtól? Amúgy lehet, hogy ilyen "őskori" embernek tűnök, de utálom a modern dolgokat ebbe meg az a vicc, hogy első szakmámat tanulom, ami számítógép szerelő-karbantartó, de a gépekhez legalább van billentyűzet meg ott nagyobb jobb minden nem kell azt a kis izét folyamatosan nyomkodni, meg nem is értek a telefonokhoz hót h*lye vagyok hozzájuk meg nem is érdekelnek, meg már így OKJ-s képzésen is érzem ennek a hatását, hogy munka során hátrányba leszek emiatt. Erre egyszerű példa, hogy egy adott dolgot sokan már csak lefotóznak a tábláról, én meg ősi módszerrel szeretem gyorsan papírra leírni, vagy számítógépen lejegyzetelni. Amúgy ilyen telefonom van aki kíváncsi rá:

[link]


Összegezve szerintetek, ha munkába kerülök kényszerből váltsak okosra, vagy egy táblagép legyen nálam pluszba?


Utóirat: Ezt egy 20 éves ember írta...



2017. máj. 18. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Most szerintem erre a kérdésre nem lehet nem kötekedve válaszolni.


"A mai világba mennyire elvárás, hogy az embernek legyen okostelefonja?"


Ez egy barom kérdés már elnézést.


Senki részéről nem elvárás hogy neked az legyen, vehetsz nokia-t is 8000-ért, annyi.


Ha szeretsz appokat letöltögetni, facebook, instagram, már akkor érdemes olyat venni, és kész.

2017. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Léteznek nyomógombos okostelefonok is (Blackberry, Caterpillar).
2017. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezek az applikációs hülyeségek nem érdekelnek, nem akarok telefon szakértő lenni! És nem normálatlan kérdés! Ezek az okostelefonok képzeletbe nem voltak mikor én már éltem, szóval ennyit erről, tény és való, hogy 21. század meg a jövő... és könnyebben információhoz jut az ember, de én csak választ keresek, hogy jövök ki jobban e téren, nem a pénz miatt, csak nem szívesen használnám, ha nincs rá szükség.
2017. máj. 18. 17:28
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es: Köszönöm az információt megfontolom!
2017. máj. 18. 17:30
 5/17 Trevor. ***** válasza:
Az okostelefon segíthet a mindennapi munkában, de elvárásnak inkább csak a sima telefont mondanám, amivel tudsz telefonálni és sms-t küldeni és fogadni.
2017. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve nem érdekelnek az appok akkor tényleg felesleges Android-os vagy Ios telefont venni.
2017. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én se csiptem sz okostelefonokat... Volt egy alapkategorias.. 10ezer volt.. 3 program s akadt

Visszatértem a butafonra. 2 évig.utána vettem egy közel csúcsot 45ėrt. Nem akadt,gyors pörög.. Szeretem.van rajta máv online menetrend(vasúton dolgozok célszerű) bkv menetrend,rtl most alkalmazás, néhány játék ami lekot utazásokkor,varakozaskor.. Nem kötelező de hasznos. Ja skype is van rajta,igy ha apummal slypolni akarok nem kell laptopon beszélni. KollegakkL kapcsolattartásban is segít mert ott van a messenger.

2017. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

Pár dolgot azért érdemes megfontolni, még ha most el is utasítod ezeket.


Az egyik az, hogy az emberek társas lények munkában és magánéletben egyaránt. A kommunikáció mindig is fontos volt, és most is az. A mobil kommunikáció a hagyományos telefonhívásoktól más megoldások felé tolódik el szépen lassan, és ezektől egy hagyományos telefonnal el leszel vágva.


Akár mit is fogsz csinálni, pl. ha sofőr leszel az útnyilvánartást és/vagy munkanaplót lehet, hogy már elektronikusan kell vezetni, így ha magadnak nem is lesz, használni kénytelen leszel. És akkor az ember már inkább szeresse a munkaeszközét, nem?


Továbbá elcsépelt, de igaz az a mondás, hogy az információ az hatalom. Aki több információ birtokában van és/vagy gyorsan és hatékonyan hozzá tud jutni, az egyértelműen versenyelőnyben van. Ha elzárod magad ettől a lehetőségtől, akkor az a te dolgod, de ne hibáztasd azokat a kortársaidat, akik hajlandók elfogadni és élni ezekkel a lehetőségekkel, és esetleg kevesebb ismerettel simán lenyomnak a munkaerőpiacon.

2017. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Elég brutálisan maradi gondolkodásod van.

Főleg ezzel az "okostelefon még nem volt mikor én már éltem" szöveggel, mindezt 20 évesen.


Ráadásul újdonságnak sem igazán lehet nevezni az okostelefonokat, mert gyakorlatilag 10+ éve jelen vannak és elterjedtek a piacon.


Amúgy szerintem rengeteg hasznos része van az okos telefonoknak. Én például napi 10-20 telefonálást bonyolítok minimum, sokkal gyorsabb hívni, lementeni egy számot, továbbküldeni valaki számát, stb. Szinkronizálva is van, nem veszik el.


Vagy azonnal megkapom a maileket, rá tudok nézni, tudom továbbítani akinek kell, vagy visszaigazolni 1-2 sürgős dolgot.


Az azonnal elérhető térkép, GPS, közlekedési infók is hasznosak. El kell mennem bárhova, 2 perc megtervezni az útvonalat.


De elég egy pizzát rendelni, sokkal gyorsabb telóról mint gépet bekapcsolni, és ingyen is van.

2017. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó értem, de kinek, hogy... Mindenesetre, ha munkába lépek majd beszerzek egyet, de a tabletes opcióról mit gondoltok? Elvégre az is hordozható és annyit tud mint egy okosteló, és akkor nem kéne nyugdíjba küldenem a jó kis klasszikus telefonomat, bár lehet hülyeségnek hangzik, mert akkor 2 kütyüt kéne magammal cipelnem, de zsebbe ezek elférnek úgy is.
2017. máj. 18. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!