Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor kapom vissza a pénzemet?

Mikor kapom vissza a pénzemet?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben vettem egy Motorola Moto C-t a Media Marktban, egy év garanciával. Azóta háromszor volt szervizben ezek miatt a gondok miatt: nem ébreszt az ébresztő, mindig más időt mutat az óra, sokszor nem lehet használni a kamerát, mert azt írja ki, hogy kamerahiba, sokszor nem működik a vaku, magától lecsatlakozik a mobilnetről, ami csak újraindítással lesz jó, a legtöbb Wi-Fi-re rá se tud csatlakozni, magától állítgatja a zenék hangerejét, rengetegszer nem működik az érintőpanel, teljesen máshol érint, mint ahol nyomom, van, hogy 10-szer kell megnyomni, mire érint dolgokat, sokszor magától bekapcsol a helymeghatározás, emellett állandóan lefagy, amit szintén csak a telefon újraindításával lehet megoldani. Most már másodjára is szoftverfrissítésen esett át, de ismét ugyanazokkal a hibákkal, jött vissza, eközben a papírra azt írták, hibátlan az állapota... A harmadik szervizelés után még több hibával kaptam vissza, mint ami eleve volt... És szerintünk nem is csináltak vele semmit, ugyanis találtunk rajta random két képet, amikor visszakaptuk. Ebből arra következtetek, hogy nem is frissítették a szoftvert, mert különben ez a két kép nem maradhatott volna rajta, ugyanis fotózni már nem lehet vele, nem enged, akkor nekik miért engedte volna... 1.: Miért sózhatnak ránk tudatosan gyári hibás sz@rokat? 2.: Miért akarnak átverni, és miért hazudják azt, hogy a telefon hibátlan állapotú, miközben én tudom, hogy milyen sz@r? 3.: Mikor kapom végre vissza a pénzem? Tudtommal nem egy gyári hibás sz@rra adtam ki 27.000 forintot... Miért van ezeknek joguk hülyének nézni, és sz@rt eladni mindenkinek?! Mit lehet tenni ezek ellen a paraziták ellen? Ha elmegyek a fogyasztóvédelemhez, ők csinálnak valamit, vagy csak azt mondják majd, hogy vigyem perre az ügyet? Van, aki tesz is valamit ilyen ügyben?

2018. júl. 16. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A fogyasztó védelem tesz rá!

27ezer,hát....

Javaslom másik telefon vétele...

2018. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Otthoni hard reset?Az biztossabb.
2018. júl. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ha otthon hard resetelem, csak elvesztem a garanciát... És igen, manapság elég sok pénz az a 27.000 Ft. Főleg, hogy ennyi pénzért normális telefont várna az ember, nem egy gyári hibás sz@rt... Nekem semmi jogom nincs?! Mire fel?!
2018. júl. 16. 14:43
 4/14 A kérdező kommentje:
És mire való a fogyasztóvédelem, ha nem erre?! Azok is csak dísznek vannak, mint a drága politikusaink?!
2018. júl. 16. 14:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A hard reset SOSEM jár garanciavesztéssel, ez egy gyári folyamat, amelyet a szervizben szinte elsőként végeznek el.

Annyit tesz, hogy teljesen gyárira visszaállítja a szoftvert, ezáltal minden adatot törlődik.

2018. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gyenge processzor és 1 gb ram ennyi pénzből ilyen 2017-ben. Legkozelebb nem veszel kacatot.
2018. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves #6

Ha esetleg szánnál rá egy kis időt, végig olvashatnád a kérdés bővebb leírását is!

Jössz itt az árral, meg hogy kacat.

Egyet elfelejtesz: az a készülék TELEFON-ként lett eladva(és nem a fekete piacon), konkrét jellemzőit leírva a vásárló tájékoztatására(is). Márpedig ezeknek "magasan" nem felel meg, gyakorlatilag csak egy telefonnak kinéző tárgy.

A szervíz meg (és nem csak jelen témában) úgy viselkedik, mintha az életükre törne a garanciával hozzájuk forduló.

Egyébként elég szomorú, hogy az árából ítélsz meg valamit. A memória nagysága? Ne röhögtess!

De nem folytatom, mert nem akarok politizálni...


Kedves Kérdező!

Szerintem .menj tovább, először a fogyasztóvédelemhez. És mindenről legyen papírod.

2018. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Alex Fly ***** válasza:
@7: teljesen mindegy, hogyan magyarázod: 27000 forintért újonnan nem fogsz kapni normális mobilt. Ezért az összegért ennyit lehet elvárni.
2018. júl. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem sokat kellett volna hozzátenni, és vehettél volna egy értelmes, használható telefont: Eustock, Meizu M6, 33 ezerért. Mérföldeket ver erre a hulladékra! Igaz, ez a Media-ban már 45-ért megy, de még annyiért sem drága!
2018. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7-es

Köszönöm, hogy végre valaki érti is, miről szól az egész kérdés :)

#9-es

Köszi :) Tudnál/tudnátok még mondani megbízható telefonokat ilyen árkategóriában? :)

2018. júl. 20. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!