Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor kapom vissza a pénzemet?

Mikor kapom vissza a pénzemet?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben vettem egy Motorola Moto C-t a Media Marktban, egy év garanciával. Azóta háromszor volt szervizben ezek miatt a gondok miatt: nem ébreszt az ébresztő, mindig más időt mutat az óra, sokszor nem lehet használni a kamerát, mert azt írja ki, hogy kamerahiba, sokszor nem működik a vaku, magától lecsatlakozik a mobilnetről, ami csak újraindítással lesz jó, a legtöbb Wi-Fi-re rá se tud csatlakozni, magától állítgatja a zenék hangerejét, rengetegszer nem működik az érintőpanel, teljesen máshol érint, mint ahol nyomom, van, hogy 10-szer kell megnyomni, mire érint dolgokat, sokszor magától bekapcsol a helymeghatározás, emellett állandóan lefagy, amit szintén csak a telefon újraindításával lehet megoldani. Most már másodjára is szoftverfrissítésen esett át, de ismét ugyanazokkal a hibákkal, jött vissza, eközben a papírra azt írták, hibátlan az állapota... A harmadik szervizelés után még több hibával kaptam vissza, mint ami eleve volt... És szerintünk nem is csináltak vele semmit, ugyanis találtunk rajta random két képet, amikor visszakaptuk. Ebből arra következtetek, hogy nem is frissítették a szoftvert, mert különben ez a két kép nem maradhatott volna rajta, ugyanis fotózni már nem lehet vele, nem enged, akkor nekik miért engedte volna... 1.: Miért sózhatnak ránk tudatosan gyári hibás sz@rokat? 2.: Miért akarnak átverni, és miért hazudják azt, hogy a telefon hibátlan állapotú, miközben én tudom, hogy milyen sz@r? 3.: Mikor kapom végre vissza a pénzem? Tudtommal nem egy gyári hibás sz@rra adtam ki 27.000 forintot... Miért van ezeknek joguk hülyének nézni, és sz@rt eladni mindenkinek?! Mit lehet tenni ezek ellen a paraziták ellen? Ha elmegyek a fogyasztóvédelemhez, ők csinálnak valamit, vagy csak azt mondják majd, hogy vigyem perre az ügyet? Van, aki tesz is valamit ilyen ügyben?

2018. júl. 16. 14:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30 ezer körül 3/32 gb-os telefont a Meizu-n kívül nem tudok. Persze nem minden a Ram, de én ma már nem vennék 3 gb-nál kevesebb memóriával androidos telefont. Ebben az árban ezt csak ez a Meizu tudja. De vehetsz használtan is, a Hardveraprón elég jó áron mennek a telefonok, az enyém is onnan van, 1 évesen vettem 3 hónapja és hibátlan (amúgy szintén Meizu). Ott vannak értékelések a vevőkről, eladókról, azokat jól nézd meg, mielőtt bármit is veszel! Jobb ötletem nincs, de ennyiért, ilyen tudású telefon, mint ez a Meizu, szerintem nincs!
2018. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor javítom magam, Vernee M5 hasonló áron 4/32 Gb, illetve Xiaomi Redmi 5 is van 3/32-es verzióban, de az már 40 ezer! Azt a nevenincs Vernee-t felejtsd el szerintem (legalábbis én biztosan nem vennék olyat), a Xiaomi viszont jó! Végső soron tehát 30-40 körül a Xiaomi vagy a Meizu a jó vétel, mindkettőt tudom ajánlani!
2018. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#8

Nem arról van szó, hogy "normális telefon", vagy igénytelenebb.

Telefon? Igen! Akkor legyen is az, működjön is hibátlanul.

Elvárás? Na itt a probléma gyökere! 27 000,- Ft-ért lehet adni selejtet? Na ezt kellene kiölni a "divatból".

2018. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Alex Fly ***** válasza:

@13: Azért tudomásul kell venni, hogy minden eszköz esetében vannak alap elvárások, amik szükségesek a kívánt felhasználási területhez. Ez belekerül némi összegbe. Ha ennél kevesebb az ára, akkor ott valamit kispóroltak belőle -egyik gyártó sem óhajt veszteséget termelni magának.

Ergo nem kell csodálkozni, hogy egy gyanúsan olcsó készülék annyit is ér...

2018. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!