Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefondíj elévülési ideje...

A telefondíj elévülési ideje hány év?

Figyelt kérdés

2018. júl. 25. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem évül el a követelés. Max nem foglalkoznak vele. De ha valami okból előjön (mondjuk szolgáltatóváltás) akkor bevasalják a hátralékokat.
2018. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15 év.
2018. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szerződésedben le van írva, az a mérvadó. Ha azt írtad alá hogy 50 és, akkor annyi. Az általános szabály 5 év, de szintén egyedi lehet az ettől eltérés.
2018. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha veszel valamit, akkor megvárod amíg elévül a díja?
2018. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ugyanannál a telefontársaságnál 7 éve megszüntettem a szerződésem, és még akkor egy új munkahelyi flottás szerződést kötöttem velük.Azóta is ezt rendesen fizetem az irodájukban.Akkor 7 éve rendesen lezártak, nem szóltak semmiféle tartozásról, és az eltelt 7 év alatt sem.

Akkor átutalással fizettem.Másik banknál volt számlám, nem amelyiknél most vagyok.

Most egy Intrum nevű behajtócég küldött felszólítást, jó nagy kamattal hogy fizessek meg egy 7 évvel ezelőtti tartozást, mert ők ezt megvették a telefontársaságtól.

Én már be se tudok lépni a régi bank oldalára, hogy megnézzem a régi átutalásokat, meg nem is közölték velem 7 éven át, akkor miért most kérik? Új szerződéskor nem tudtak tartozásról, nem is szerződtek volna ha van.

Ezért szeretnék elévülési időt megtudni.Így bármikor bárki bármilyen összeget követelhet.

Mi a teendő ilyenkor, volt már valaki hasonló helyzetben és mit tett?

2018. júl. 26. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!