Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Viberen meg lehet változtatni...

Viberen meg lehet változtatni az üzenetek dátumát utólag?

Figyelt kérdés

2018. aug. 13. 07:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10:

Na amíg Te aludtál :) Én leteszteltem...

Nem a vita kedvéért, hanem mert nagyon kíváncsi típus vagyok... ez sajnos szakmai ártalom...


Csak egy egyszerű tesztet csináltam. Android-x86-ot feldobtam VM-be, azt egy Google fiókkal regisztráltam. Feldobtam a Play-ből egy Vibert (tehát a legújabbat). Majd egy telefonszámmal regisztráltam. Ez eddig semmi truváj. Majd üzeneteket váltogattam egy másik saját számommal a két Viber között.


Előtte:

[link]


Szerencsére az Androidon volt root jog, úgyhogy az ezzel való trükközés szkippelhető volt. Sőt az adatbázist sem kellett se le, se fel nem tölteni, mert volt sqlite3 parancs alapból. Úgyhogy az adatbázisba helyben tudtam belepiszkítani.


A varázslat pedig csak ennyi volt:

1. Kilőni a Vibert

2. belépni a "/data/data/com.viber.voip/databases" mappába

3. Táblák listázása: sqlite3 viber_messages ".tables"

Itt látszik hogy van egy "messages" tábla

4. Séma listázása: sqlite3 viber_messages ".schema messages"

Itt látszik az üzenetek szövege, egy _id, és egy msg_date mező. Nyilván utóbbi lesz ami érdekes. Látszólag milisecond felbontású timestamp.

5. Üzenetek listázása: sqlite3 viber_messages "SELECT * FROM messages"

Itt gyorsan meg lehet találni, a kívánt üzenetet.

6. Egy adott üzenet dátumának átütése, pl nálam: sqlite3 viber_messages "UPDATE messages SET msg_date=638148826000 WHERE _id=4"

7. Viber indítás


A 3. és 4. lépés nem is fontos, az csak a reverse enginiering része :)


És violá... A Viber annyira hülye (jelenleg), hogy az 1990-es dátumot beteszi két "Ma"-i, azaz kb 32 évvel későbbi üzenet köze... Tehát nem hogy nem szinkronizálja, de még csak sorba sem rendezi. (Gondolom a sorbarendezés az ID alapján történik, amit nem variáltam meg.)


Eredmény:

[link]


Ja az Android mindvégig netes kapcsolaton volt. És az új Viber üzenet érkezett, vagy lett küldve, semmi nem borult meg.


Úgyhogy, igen... most már gyakorlatilag is mondhatom:

Igen, át lehet a Viber üznetet dátumozni. De valószínűleg nem csak azt, hanem a szöveget is megváltozatni, átrendezni, stb. De mindezt csak az adott telefonon! A partnereké nem fog változn!

2022. márc. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!