Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Manapság a legtöbb vebaruhaz...

Manapság a legtöbb vebaruhaz miért csak egy ev garanciát adnak az okostelefonokra?

Figyelt kérdés
Es mi az hogy nekem kell érvényesíteni a garanciát?? Hogy ervenyesitenem en?? Semmit nem irnak le normálisan ezek a trehány oldalak. Eskuszom en ezt nem értem. Es a legolcsóbbat kiválasztottam mert úgye beírtam az arukeresobe es azt írja 9 munkanap mire megkapom a telot ha rendelek. Normális????

2018. aug. 15. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is a legtöbb helyen 1 évet adtak, mivel annyi a törvény által előírt minimum.


Nyilván nem véletlenül az a legolcsóbb. Szerencsére nem kötelező a legolcsóbb helyről rendelni.

2018. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahonnan nem kapsz tájékoztatást, onnan ne vegyél. Ahol több oldalas jogi szöveget tolnak eléd, onnan ne vegyél. A fejhallgató outlet is ilyen kevésbé megbízható oldal garancia esetén. Mindent fű alatt rendeznek.


Amúgy hívd fel őket, hogy adjanak tájékoztatást. Megér egy telefonálás annyit, hogy megbízható helyről tudj vásárolni?


A gari érvényesítés arról szól, hogy az adott típusú mobilnak a gyártójával veszed fel a kapcsolatot. Azon keresztül kapsz jótállást. De ha vissza kell küldeni a telefont, te fizeted a postaköltséget.


Valószínű, hogy a gyártó által el-nem-ismert helyről veszed, akkor külföldi az áru és ilyenkor Magyarországon nem is kell garit vállalniuk, hanem az adott országgal kell felvenni a kapcsolatot. (tipikus amerikai cégek dolgoznak így, illetve a Samsung, ha németektől jön a teló).

2018. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én felsirok komolyan mondom. Egy telefont se lehet mar nyugodtan megvenni. Am ez az az oldal

[link]

2018. aug. 15. 19:50
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
megveszed a xiaomshop-ból és nincs egy gondod sem...de amúgy a smartshop is megbízható bolt...
2018. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

"a legolcsóbbat kiválasztottam"

De tökéletes, gyors szolgáltatást vársz, meg jó sok garanciát, maximális kényelmet, megbízhatóságot. Nem érzel itt némi ellentmondást?

2018. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De akkor nekem telefonálnom kell nekik hogy érvényesítsek a garanciát?? Vagy hogy lesz?? Mindenképp innen kéne megvenni mert minden mas helyen sokkal drágább ez a mobil.
2018. aug. 16. 15:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja es ez itt globálos mobil?? Azt olvastam olyat kell venni. Segítsetek. Koszi.
2018. aug. 16. 17:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Na most meg elfogyott.
2018. aug. 16. 19:46
 9/14 A kérdező kommentje:
Rák a belüket. Most akartam megrendelni.
2018. aug. 16. 20:07
 10/14 A kérdező kommentje:
Ti vettétek meg?? Vagy hogy lehet ez??
2018. aug. 16. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!