Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van még garanciám de a cég...

Van még garanciám de a cég megszűnt. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Elmondom a sztorit röviden. Tavaly szeptember végén vásároltam egy iPhone 7plus készüléket, viszont a kamerája megrepedt (nem ejtettem le, tehát ha valakinek van ötlete hogy mitől repedt be akkor azt is meghallgatom) most viszont nem tudom elérni a céget mert a weboldaluk megszűnt, telefonszám nem kapcsolható, e-mail cím megszűnt. Nem kamu bolt, ha valaki ismeri esetleg akkor a MobilVarázs nevű boltról van szó. Én csak egy számlát illetve egy szállítói levelet kaptam a telefonom mellé, külön garancia papírt nem.


Nos a kérdésem pedig az, hogy mit tudok tenni ebben az esetben. Az idő is szorít, mert lassan szeptember vége.



2018. szept. 18. 06:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Ne itt kérdezősködj, hanem fordulj a fogyasztóvédelmi hatósághoz.


Egyébként lehet, hogy nem te ejtetted le, hanem valaki más. Vagy akkor is megrepedhetett, amikor (talán anélkül, hogy észrevetted volna) ráültél te, vagy valaki más.

2018. szept. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Mivel nem a bolt javít, hanem az is csak a szervízbe küldi mi törtėnne, ha egy lėpėst kihagynál? Azaz hagyd a boltot a fenėbe. Ha nem szünt volna meg akkor is. Vidd te a szervízbe egyből.
2018. szept. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

#2: a garanciát nem a szerviz fogja érvényesíteni.

Vedd fel a kapcsolatot a fogyasztóvédelemmel, ugyanis egy ilyen cég nem szűnhet meg teljes mértékben addig, amíg vannak tartozásai a fogyasztók felé.

Első körben persze tehetsz egy próbát közvetlen a szerviznél, mert a fogyasztóvédelmes kapcsolatfelvétel hosszabb időt vesz igénybe.

2018. szept. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
A garit te magad is ėrvėnyesítheted. Nem kell hozzá a bolt! A bolt de a mobilszolgáltató is csak a szakszervízbe küldi! Te mint tulaj, nyugodtan viheted a szervizbe, nem kell a boltnak a közreműködėse! A garancia így is 100% ban megvan.
2018. szept. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

Első körben vedd fel a kapcsokatot az Alpple-vel.

Normális helyeken gyártói garanciát adnak.

Bolti garancia kb semmit nem ér.

2018. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Ezert nem veszunk hoki gsm-be telefont. Ha boltingarid volt, akkor buktad, szaladgálhatsz te bárhova, a gyári garid volt az egy fokkal jobb, bár jelen esetben le kell velük harcolnod, h nem érte fizikai, mechanilai serülés a telefont. Harmadik lehetőség, pénzért megcsináltatod
2018. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 bp1985 ***** válasza:
39%
Normális helyen kellett volna megvenni, akkor nincs ilyen probléma
2018. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Gyári Apple gari van rajta, nem bolti. Viszont gari lapot nem kuldtek csak egy szállítói levelet meg egy számlát (de azon rajta van hogy iphone 7 plus gyári garancia + 1 év szoftver garancia)
2018. szept. 18. 11:05
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszi amúgy eddig mindenkinek ment a zöld kéz
2018. szept. 18. 11:06
 10/17 A kérdező kommentje:
Jah és senkitől se esett le. Egyik nap délután letettem az ágyamra akkor nem volt baja és 3 óra múlva amikor felvettem és rá tettem a tokot akkor láttam hogy el van törve.
2018. szept. 18. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!