Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi okozhatja azt, hogy készenl...

Mi okozhatja azt, hogy készenlétben is ilyen mértékben merül a telefonom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hol jobban, hol kevésbé, de elég gyors tempóban merül még készenlétben is a telefonom. Ez azt jelenti konkrétan, hogy pl. tegnap délután 2-3 óra alatt 7-8%-ot is merült, pedig szinte hozzá sem nyúltam. Ez rendszeresen előfordul. Root-olt a telefon, le van törölve/tiltva róla jónéhány gyári app, ami merítené az akkut, illetve a háttérben sem fut semmi. Több alkalmazást is lefuttattam rajta és mindegyik szerint jó állapotban van az akku (már, ha egyáltalán lehet hinni ezeknek az alkalmazásoknak, nem tudom...). A telefon amúgy egy Meizu M5, lassan másfél éves. Ettől a problémától eltekintve nincs vele bajom, így nem szándékozom egyelőre lecserélni.


Arra kérek mindenkit, hogy a "szar kínai" és egyéb hasonló hozzászólásoktól tartózkodjon!


A segítő válaszokat köszönöm előre is!



2018. szept. 25. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem inkább csak annyi a problémám a kérdéssel, ami gyakori sajnos a kérdezőknél, vagy épp szervizes hibabejelentőknél is:

Kész tényeket adtok elő, jelenidőben.

Pedig sok esetben jelentősége van az előzményeknek, hogy mióta van a probléma, esetleg így vetted vagy találtad valahol stb. Fokozatosan állt elő (öregedési, elhasználódási folyamat) vagy hirtelen stb.

2018. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A szar kínairól csak annyit, hogy manapság már melyik nem Kínában készül? Javarészt azok, amelyek Dél-koreában. Egyébként előbbiek sem rosszabbak szerintem.


Kérdésedre válaszolva szvsz ez az akku természetes elöregedése. Diagnosztikai szoftvert lefuttatni tapasztalatos szerint pedig csak pro verziót érdemes. Az ingyenesek csak kiírnak valamit, ami vagy úgy van, vagy nem...

2018. szept. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy ezt a telefont én használtan vettem, közel 1 évesen. Az eladó szerint abból az 1 évből fél évet volt használva. Amúgy azóta fennáll ez a probléma, mióta megvettem, vagyis április óta. Sőt, mikor megvettem, még ennél is jobban merült, de a rootolás sokat javított az üzemidőn, viszont a készenléti merülés nem szűnt meg.
2018. szept. 25. 12:39
 4/15 anonim ***** válasza:
Szar kínaizni meg azok szokása, akiknek semmi szükségük nincsen rá, de megveszik a csúcskészülékeket, pusztán azért, hogy villogni tudjanak vele. Ha kőgazdag lennék, akkor sem vennék 100-150 ezer forintnál drágább telefont.
2018. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Na hoppá, itt lehet a gond. Félévig nem volt használva és lehet, hogy addig egyetlen töltés-merülés ciklus sem volt. Ennyi idő alatt pedig már elkezdhet kikristályosodni a Lítium az akksiban, jelentősen csökkentve annak kapacitását.
2018. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A "szar kínai"-t csak azért fűztem hozzá, mert sajnos néhány ember lesajnálja az ilyen telefonokat itt az oldalon, pedig az árát tekintve igenis jó készülékek. Nekem sincs bajom ezzel a telóval, mint írtam, de ez az egy probléma kicsit aggaszt.
2018. szept. 25. 12:44
 7/15 A kérdező kommentje:
Na, erre nem gondoltam, köszi, hogy írod! Akkor nagy a valószínűsége, hogy jobban járok egy akkucserével! Így utólag belegondolva, lehet, nem kellett volna használt telefont vennem...
2018. szept. 25. 12:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Rendelj bele egy akkut és jó lesz , ebay-ről.
2018. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor akkucsere lesz, remélem, attól megoldódik a probléma!


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2018. szept. 25. 14:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Én írtam korábban az akku kikristályosodásáról. Szinte biztos vagyok benne, hogy egy akkucsere megoldja a problémát.
2018. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!