Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik az egészségesebb:...

Melyik az egészségesebb: Telefonálás mobillal vagy fülhallgatóval?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Olyan irodai munkát végzek mely alatt van, hogy 10 perces telefonbeszélgetéseket is le kell bonyolítani naponta többször, akkor jó megoldás lehet e a fülhallgató? Nyilván ha megveszem akkor zenét is fogok hallgatni ami hallásromláshoz is vezethet esetlegesen. De úgy gondolom a nagyobb baj megelőzi a kisebbet.

Gondolom a fülhallgató is ad valami elektromágneses sugárzást, de a legerősebb úgy tudom a közvetlen mobilsugárzás.

Mi a véleményetek?



2018. szept. 29. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
2018. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Azt a hipochonder eget...
2018. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Az nyilvánvaló, hogy a füledre tett gsm eszköz nagyságrendekkel több rádióhullámot tol az agyadba, mint a bluetooth hallgató. Ha ez zavar, akkor a headset/fejjhallgató használata előnyösebb. De mondok kézzelfogható előnyt is: mindkét kezed használható marad. Én is egy bt fejhallgató használok, pl ügyfélszolgálattal való beszélgetéseknél.

(ilyenkor szoktak jönni a válaszok, hogy a gsm nem ionizáló sugárzás, tehát mindez csak összeesküvés-elmélet, ezzel szemben többeknél létező dolog a fejfájás a közvetlen, hosszabb telefonozás alatt, családban is van ilyen személy)

És ha nem okostelefonod van, vagy nem kell a gyors mobilnet, akkor állítsd át fixen 2G-re, úgy kisebb a sugárzás és a fogyasztás.

2018. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
A sárgarépa
2018. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolót felpontozzátok, a harmadikat meg 0% on hagyjátok... na ezért tart itt ez az ország.


Kedves 3-as válaszolótól kérdezném, ha a telómat lecserélném, nem okos telefonra akkor valamivel kisebb sugárzás érne?

2018. szept. 29. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azon kellene elgondolkodni, hogy miért is történtek így a pontozások.
2018. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, ha átkapcsolod 2g-re (más szóval "csak gsm" módra) akkor kisebb a sugárzás és a fogyasztás. Ez régebben a készülék specifikációból is kiderült, ha részletezték a két sávra vonatkoztatott üzemidőt. Készülékfüggően néha meglepően lecsökken az áramfogyasztás. Emiatt nem kell más telefont venni.
2018. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

objektív válaszokat vártam, a kérdésre


nem pedig a saját személyemre, tudom, hogy mi a hibám és nem is ezt tettem fel kérdésnek. De ha valamin látom hogy veszélyezteti az egészségemet nem hagy nyugodni.

2018. szept. 29. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:

"ilyenkor szoktak jönni a válaszok, hogy a gsm nem ionizáló sugárzás, tehát mindez csak összeesküvés-elmélet, ezzel szemben többeknél létező dolog a fejfájás a közvetlen, hosszabb telefonozás alatt, családban is van ilyen személy"


Már csak a homeopátia hiányzik a képletből, de jó úton haladsz.

2018. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!