Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom beleesett a...

A telefonom beleesett a vízbe, az alábbi problémákat produkálja. Szerintetek menthető még?

Figyelt kérdés

Kb 2, max 3 másodpercet töltött el a vízben. Amilyen gyorsan tudtam, kikaptam. Sony Xperia XA2-ről van szó. Elvileg cseppálló a telefon, viszont nem vízálló, nem rendelkezik IP68-al.

Először még működött 1-2 percig, majd újraindult magától, aztán kikapcsolt. Utána nem is kapcsolt be. Éjszakára betettem egy adag rizsbe, ahogy a "nagykönyv" írja.

Másnap kivettem belőle, próbáltam bekapcsolni, ment is. Bár csak csökkentett módban indul. Induláskor egy-két felesleges rezgést produkál, plusz kétszer jelenik meg az indítóképernyő.

Használtam is pár percig, majd egy függőleges csík jelent meg a kijelző közepén, ami maradt is ott. Úgy döntöttem kikapcsolom s vissza teszem az adag rizsbe. Jelenleg is ott csücsül.


Gari van rá, kb fél éve vettem, viszont külön telefonbiztosítást nem kötöttem rá.


Mik az esélyek?


2018. okt. 1. 11:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

A laikusok bátorsága.

Be sem merném kapcsolni, belső vizsgálat és szárítás nélkül.

De ez legyen az én problémám, mert már túl sok beázott elektronikát javítottam és ismerem a végzetes / lehetséges következményeket.

Mások meg csak szórakozzanak rizzsel.

2018. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1, mond csak! Te azt gondolod hogy mindenki telefonműszerész, vagy minimum atomfizikus? Mi? Mondjuk egy orvosnak vagy egy rakodómunkásnak is értenie kell a telefon elektronikához? Pff
2018. okt. 1. 12:02
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
A beázást a szerviz se fogja gariban javítani. Valszleg javítható, de nem lesz olcsó.
2018. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Ami fedél leemelhető, emeld le és mindet tedd a radiátorra (gyenge napra). Aztán 2-3 óra múlva rakd össze és kapcsold be.
2018. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Google a barátod -> beázott telefon

2. link -> [link]


(Számos tévhitről és praktikáról lehet olvasni a neten, de nagyrészük – akár az átmeneti pozitív hatás ellenére – csak további károkat okoz és tovább rontja telefonunk állapotát. Ilyen, például amikor azt ajánlják, hogy egy tál rizsben vagy sóban helyezzük el telefonunkat egy éjszakára, mert ezek az anyagok nedvszívó hatásuknak köszönhetően kiszárítják a telefont. A valóságban viszont az történik, hogy a rizs és a só a levegő páratartalmát is felszívja, amivel felgyorsítja az oxidációt és a telefon belsejében még nedvesebbek lesznek az alkatrészek.)


Csak magadnak gratulálhatsz, ne a másik válaszolót szídd.

2018. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Google a barátod"

Tehát a gyakorikérdések.hu oldalnak nincs létjogosultsága?


#4, köszönöm a válaszodat. Segített a link.

Az első válaszolóval csak annyi a probléma, ha nem segít akkor minek válaszol...


Köszi mindenkinek.

2018. okt. 1. 12:17
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen helyzetekben hanyagolnám a gyakorit.

Egyrészt mert sok ember szeret okoskodni, másrészt ha saját kérdést írsz ki akkor várnod is kell a válaszra.

Az első az lenne hogy több ezzel foglalkozó honlapot megnézel, és leszűröd az igazságot.

Azért szurkolok hogy működjön.

2018. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hozzáértés kérdése, pláne már a mai elektronikus világban ilyeneket már illene tudni. De mindegy, mondjuk, hogy te nem tudod.

Viszont, ha megnézed #1 hozzászólásom, abban semmi különös nincs, ami indokolná a felháborodásod, egyszerű ténymegállapítás csak.

Ami ráadásul segíthet téged abban, hogy a jövőben mit kell tenned.

Ja, arról én már nem tehetek, hogy a "laikus" szóról te azt hitted, hogy valami káromkodás, amit rögtön jól mellre szívtál.

Ez csak egy latin eredetű fogalom, semmi sértő nincs benne.

Megint tanultál valamit.

2018. okt. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#7 "Ilyen helyzetekben hanyagolnám a gyakorit."

20 éve fórumozgatok, kérdezni szinte soha nem szoktam, mert ugyebár a Google mindent tud.

Sok esetben csak kikerestem másoknak a megoldást, illetve lefordítottam, ha kell, viszont ezekből én rengeteget tanultam.

De ha azt mondanánk, hogy senki se kérdezzen (mert Google), akkor viszont nem lennének kérdező fórumok, amiből sokan okulhatunk.

Ördögi kör.

2018. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam hogy senki ne kérdezzen, mert vannak nagyon jó válaszok gykn, de ilyen esetben biztosan tudható hogy ha googlen keresel rá, akkor direkt ezzel foglalkozó honlapokat is fogsz találni, és ott egyből kapsz választ, és nem kell attól félned hogy pl valaki beajánlja ezt a rizses dolgot.

Attól függetlenül itt is rálehet kérdezni, de szerintem az első az ezzel foglalkozó oldalak. Más témakörökben akár egyből kikérheted itt más véleményét.

2018. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!