Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Powerbank nem tölti a telefono...

Powerbank nem tölti a telefonom - mindenképp maga az eszköz a hibás?

Figyelt kérdés

Vettem egy powerbankot nemrég, első pár használatkor kifogástalanul működött.

Most azt vettem észre, hogy ha összedugom a telefonnal, akkor csak addig tölti, amíg a telefon le nem zárja magát, ki nem kapcsol a képernyő.


Ez a powerbank hibája lesz?

Vagy lehet valamiféle beállítási fail?

Esetleg a kábel? (Jelenleg nincs másik kábelem amivel ki tudom próbálni, majd alkalomadtán megteszem)


2018. okt. 3. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Power bankok figyelik a terhelőáramot és bizonyos szint alatt lekapcsolnak. Erre azért van szükség, mert egyébként a DC-konverter nyugalmi árama lassan leszívná az akkut, ha állandóan működne.

Esetedben ez nem működik normálisan, már ha feltételezzük, hogy a telefon még nincs feltöltve (vagyis még venne fel áramot), de a power bank azt már "lefikázza" és inkább kikapcsolja magát.

2018. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Illetve még eszembe jutott valami. Telefonok is tudnak csinálni olyat, hogy pillanatra lekapcsol a töltés, majd vissza. Ezt magam is tapasztaltam, de meg is lehet győződni róla egy olcsó eszközzel:

[link]

Ha esetleg a telefon működésében előállt valami szoftveres változás, ami miatt rövid időre lekapcsol, az is okozhatja a problémát.

2018. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!