Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elvesztettem az iphone 8as...

Elvesztettem az iphone 8as mobilomat. Szerintetek meg visszajut hozzam? Van remeny?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki megtalalja es beviszi rendorsegre vagy a talalt targyak osztalyara ott bekapcsoljak a mobilt hogy lassak az elerhetosegemet?(bekapcsoltam az elveszett modot de nemkapcsolodott a telefon internethez azota)

#rendőrség #iPhone 8 #telefon elvesztese
2018. okt. 19. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2018. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őszintén, szerinted van olyan ember aki talál egy értékes telefont és beviszi leadni a rendőrségre? :D


Lehet van ilyen, de ritka.


Menj rendőrségre, hogy mérjék be. A hülyébbek bekapcsolják és el kezdik használni a SIM et meg eldobják, de ez nem elég. IMEI számot is kell cserélni, amire sokan nem gondolnak ugyanis ha a rendőrség az IMEI számot megfigyelési listára teteti a telefon szolgáltatóknál ha egy ilyen IMEI számú telefon kapcsolódik egy hálózatra (Ha esetleg a megtaláló új SIM et rak bele vagy eladja és az új tulaj rak bele) akkor beriaszt a szolgáltatónál és értesítik a rendőrséget.


A profibbak persze biztosra mennek egy Faraday-kalitk elven alapuló tokkal ami blokkol minden adatforgalmat. Lecserélik az IMEI számot, SIM et eldobják, telefont kikapcsolják, akkut kiveszik és berakják egy Faraday tok ba, majd 2-4 hét múlva ismét bekapcsolják majd megválnak tőle, így lecsökkentve a biztonsági kockázatot mivel a rendőrség sem fogja örökké keresni.


Szóval van rá esély kivéve ha egy profi kezébe akad.

2018. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"akkut kiveszik és berakják egy Faraday tok ba"


Ne viccelj, az akkut minek? Mellesleg akku nélkül is halott egy telefon, sőt már kikapcsolva sem bemérhető.


"Faraday-kalitk elven alapuló tokkal ami blokkol minden adatforgalmat."


Ezt úgy mondják kulturáltan, hogy leárnyékolja a rádiójeleket, nagyfrekvenciát. Vasdoboz gyakorlatilag.

2018. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nyilván nem az akkut kell a Faraday tokba rakni.... Csak elírtam
2018. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát okosnak akartál tűnni, csak nem sikerült?
2018. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!