Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elloptàk a SamsungA3as előfize...

Elloptàk a SamsungA3as előfizetèses telefonom. Ki fog egyàltalàn dizetni a biztosìtò?

Figyelt kérdés
Most telefonàltam be a Telenor ügyfélszolgàlatra, hogy tiltsàk le a kàrtyàt. Van rajta törèskàr, ès lopàsbiztosìtàs. Viszont be kell mennem a rendőrsègre feljelentèst tenni, de azt olvastam a biztosìtò papìrjàn higy csak kizsebelesre fizetnek! Mellőlem loptàk el.. mit csinàljak? Nagyon ideges vagyok.. az előfizetèsem ugyan ùgy mwgy tovàbb, csak ràmtukmàlnak egy rosszabb telefont, vagy mi lesz?

#lopás #telefon biztosìtàs #zsebtolvajlàs;
2018. okt. 20. 11:13
1 2 3
 21/24 Ypszilon1980 ***** válasza:

Jó, figyu, a biztosítás az ilyen ahogy leírtam.

Ha ez van benne, hogy zsebelésre fizet csak, akkor azt kell írni a jegyzőkönyvbe és akkor oké a dolog.

Nem a te elveidre vannak szabva a szabályok, de ez minden bizotsításnál így van. Pont hogy nem tudhatod ki milyen és ki a tolvaj, ezért nem rakhatod ki ilyen veszélynek a dolgaidat, ez meg kimeríti annak fogalmát, hogy nem jártál el helyesen, hiszen pont egy alapvető veszélynek raktad ki a telefonod, erre meg nem fizet.

Ha otthon van a cucc és te nem vagy otthon, akkor te magad ugyan nem tudod megakadályozni a lopást, viszont köteles vagy arról gondoskodni, hogy ez ne történhessen meg, pl. bezárod az ajtót kulcsra, riasztót szerelsz be, rácsot teszel az ajtó elé, biztonsági zárat szerelsz fel, stb. Ha ennek ellenére bejut valaki és ellop valamit, akkor az betöréses lopás.

Abban igazad van, hogy ez is lopás ami veled történt, csakhogy ez nem tartozik a biztosító hatáskörébe, ez a rendőrség dolga, ráadásul te közterületen tetted ki veszélynek.

2018. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

" előfizetèsem ugyan ùgy mwgy tovàbb ..."

Ha egy zongorát veszel részletre és annak kél lába, azt is ugyanúgy fizetni kell.

A biztosító pedig arra fizet, amire leszerződtél.

Egy ismerősöm tévével járt úgy, a vásárláskor kötött rá biztosítást, hazament bekapcsolta, a huzat kilökte az ablakot, összetört. Nyugodt volt, mert fizet a biztosító. Mondták mikor megkötötte a biztosítást. Csak azt nem mondták, hogy az olcsó, ami neki van, az nem ad fedezetet törésre, csak a drága.

2018. okt. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Google fiókon keresztül nem próbáltad meg megnézni merre lehet? Vagy nemvolt vírusirtód amiben van lopásellenes funkció amivel távolról lezárhatod és még képeket is tudsz vele készíteni amit elküld email be.
2018. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Pròbàltam többször, kereste, de nem hozott eredmènyt.
2018. okt. 26. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!