Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Magántelefonszám hív, de ha...

Magántelefonszám hív, de ha felveszem, várakoztat - csalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos már másodjára fordul elő velem, hogy "Magántelefonszám" kiírással, telefonszám nélkül kapok hívást, és amikor felveszem, várakoztat. Közben valami dallam szól, mintha ügyfélszolgálati szám lenne.

Mi ez? Le tudnak így nyúlni tőlem pénzt stb.?

Hogyan tudok védekezni ellene azon túl, hogy lerakom, amint megszólal a várakoztatás?

Azt sajnos nem tehetem meg, hogy nem veszem fel a telefont, mert munkaügyben is bármikor kaphatok hívást magántelefonszámról.

Előre is köszi a segítő szándékú válaszokat!



2018. okt. 31. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bankok, biztosítók szoktak így telefonálni.
2018. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak pénzt levenni, ha téged hívnak.
2018. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor ezek a hívások szerinted biztonságosak, nem kell lenyúlástól tartanom?

Ha így van, nem igazán értem mögötte a logikát, létezik olyan ember, aki ilyenkor szép illedelmesen megvárja, míg beleszól valaki? :D

2018. okt. 31. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen hívásnak még jobban örülök, mint amikor a marketinges maga pofázik bele.

Ugyanis közöttük akad olyan, amelyiknek ritka tenyérbemászó, agresszív stílusa van. Annak pedig nem lesz jó vége, mert nem állok jót magamért, vagyis csak felbosszant a mocsok.


De ez a zene a legjobb. Gyorsan leteszem, kiröhögöm.

2018. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Eddig még nem hallottam ilyenről, de azért elég ostoba és nem túl hatékony módja a dolognak. :D

Tényleg nem hagynak fel vele, amikor kiderül, hogy nem működik, hanem újra és újra megpróbálják...?

Múlt héten is kaptam ilyen hívást, 5 másodperc után letettem, ma meg 2 másodperc után, de akkor gondolom jövőhéten és azután is jön majd a hívás, csudálatos.

2018. okt. 31. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

"Múlt héten is kaptam ilyen hívást, 5 másodperc után letettem, ma meg 2 másodperc után, de akkor gondolom jövőhéten és azután is jön majd a hívás, csudálatos."


Elmondom a titkot, de maradjon köztünk.

A mai modern világban a telefonos ügyfélhívogatós rendszert sem bízzák a véletlenre.

Van egy adatbázis tele számokkal.

Elkezdi hívogatni, amelyiket felveszik, azt rövid várakozást követően kapcsolja élőerős munkatárshoz.

Ha nem felel, foglalt, leteszik, hívja a következőt. Gyors és biztonságos, automatizált folyamat, nem hibázik, nem fárad el, nem tárcsáz félre, nem hagy ki senkit, nem megy táppénzre.

Azt nem tudom miért fosnak tőle az emberek, ugyanis a telefon a közhiedelemmel ellentétben bármikor lerakható ha nem tetszik ami hallható benne. A bejövő hívás ingyen van, telefonon keresztül nem tudnak megdugni sem, így semmi kockázat.

Munkaügyben meg kérj sms-t az megérkezik akkor is ha éppen rábeszélnek az akciós zokni csomagra.

2018. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán miért hívsz vissza ismeretlen számokat?????
2018. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Nem értem, mire fel ez az arrogáns hangnem.


Világosan írtam, hogy még nem találkoztam ilyennel, nem tudom, mivel állok szemben. Ilyenkor természetes dolog az óvatosság, ráadásul a technika olyan ütemben fejlődik, hogy soha nem tudni, mit hogyan fognak a felhasználó ellen fordítani.


Az lehet, hogy a "kedves" marketing/egyéb cégnek megéri ez a módszer, de az meg alap lenne, hogy ne éljenek vissza a telefonszámokkal.

Időveszteség, stressz, és amíg ilyen hívást fogadok, addig más nem ér el telefonon.


Egyéni vállalkozó vagyok, fordítást vállalok, így sajnos olyan helyeken is fent van a telefonszámom, ahol az ilyen sales-es mamelukok megtalálják. Minden potenciális ügyfélnek nem szabhatom meg, hogy sms-ben/e-mailben/postagalambbal keressen mert 1. leszarja, 2. inkább nem keres, 3. el sem olvassa az oldalon a leírást, és csak én szívom meg, ha ilyenek miatt nem kapok meg egy munkát. Vagy azért mert épp Marketing Gizi próbált meg csudálatos cepterfazekakat rámsózni, vagy "a mai modern" Ügyes Béla bevetette az automatikus telefonhívásokat.


Kössz az arroganciádat, vigyed máshova.

2018. okt. 31. 15:11
 9/10 A kérdező kommentje:

#7-es: legyél szíves, és olvasd végig amit írtam, mert sehol, egyetlen szóval nem írtam, hogy visszahívtam volna bárkit is. Nem is tudnék, hiszen nincs hívószám megadva.


Még egyszer: FELVESZEM és várakoztat.

Visszahívásról egy szó nem volt.

2018. okt. 31. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként #6 jól leírta, ez sajnos így működik még, ha arrogáns is volt kicsit.

Ma már egymástól veszik a telefonszámokat a szolgáltatók, marketingesek, szóval egyszer megadod valakinek és utána már annyi volt.

2018. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!