Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fizikálisan, valóságban mi...

Fizikálisan, valóságban mi történne, ha egy 4 éves, de eddig használatlan telefont üzembe helyeznénk?

Figyelt kérdés

Először is hadd kérjek mindenkit, hogy NEM VAGYUNK EGYMÁS ELLENSÉGE! Azaz nem kérnék oltogató, alázó, lekezelő megnyilvánulásokat. Felesleges. Ezt csak azért írom le, mert sajna egy kérdésnél eléggé - számomra érthetetlenül - elszabadultak az indulatok.

Szóval: kb 4 éves típus a Porsche Design Blackberry, ami tetszik. Tetszik, mint érdekesség, mint minőségi kivitelű cucc. Le lettem hülyézve, hogy 4 éves kacatot akarok. Viszont vannak még bontatlan új (NOS) példányok belőle. A kérdés annyi, hogy ebben a nagyon rohanósított frissítgetős világban mi történne ha egy 4 éves telefont használnék? Nincsenek igényeim a telefonáláson, böngészésen, navigáláson, mailezésen kívül. A facebook, instagram pl akár még mellőzhető is, ha mondjuk nemkívánatos frissítési hullámokat kavarna, amit esetleg az "elavult" hardver nem tud kiszolgálni.

Szóval a kérdés csak annyi, hogy hogy muzsikálna a mindennapokban egy 4 éve gyártott, de 0 perces ilyen?



2018. nov. 4. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Mint minden más telefon. Működne.
2018. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ne viccelj, ha elővennék a lomtárból 10 vagy 20 éves telefont, beteszem a kártyát, működik.

Az érdekesség kedvéért a SIM-kártyám is 20 éves, tehát ha elővenném az első telefonom, akkor tulajdonképpen ugyanabba tenném vissza, amit 20 éve vettem. (Most mellékes, hogy az akkuja döglött.)

2018. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező: az avulás egy fontos tényező, ami mindennél létezik.

Blackberry OS már rég nem létezik, az újabb Blackberry okostelefonokon már Android fut.

Nem mindenkinek van ilyen okostelefonja, köztük nekem sincs és én nem is vagyok a szakértőjük, de telefonáláson és SMS-zésen kívül, nem hinné, hogy sok mindenre tudnád használni. Azért ettől függetlenül, próbáld ki nyugodtan.

Ami még macerás lehet, az aksija, mert ha használod, ha nem, az attól még benne van.

2018. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

[link]

Ha ez, akkor 10-es rendszere van, az rugalmasabb, mint a régebbi bleki rendszerek (amik bes/bis nélkül szinte csak butatelefenok voltak), de azért nem egy android lehetőségeiról van szó. Ha tetszik, töltsd fel, próbáld ki és használd, a többiek véleményére meg szarni kell (ez általában is egy jó életvezetési tanács) Viszont érdemes előtte átolvasni 1-2, 10-es rendszerű bleki fórumát a Mobilarénán, legalábbis az utolsó lapokat, ahol azért van fikázás is, hogy ez meg az már nem megy rajta.

Vagy ha valóban bontatlan, lezsírozod, felteszed a padlásra és piacra dobod 30 év múlva.

2018. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előzményeket azért érdemes áttekinteni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

2018. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!