Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy note 9-et...

Samsung galaxy note 9-et lehetséges projektorhoz kötni?

Figyelt kérdés
Tervem az, hogy prezentációkat ezen a telefonon csináljak illetve ezen adnám elő az iskolában, csak kérdés az hogy lehet e projektorral csatlakoztatni.

2018. nov. 6. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2018. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Egy ilyen kábel kell hozzá:

[link]

2018. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2018. nov. 6. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, ha a projektoron van HDMI bemenet. De ha ott a gép, akkor azt használnám a helyedben. Legtöbb iskolás tapasztalataim szerint nem tud prezentációt csinálni. Ha csinálsz egy jó prezentációt, azzal sokkal jobban lenyűgözöd az osztályt, meg a tanárt, mint a csúcstechnikával.


Ha a prezentáció gyenge, és te a szokatlanul modern technikával probálsz kérkedni, az inkább lenne nevetséges, mint menő.

2018. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szokatlanul modern technológia? 2018 van. Nem a kérdező tehet róla, hogy egy iskolában „szokatlanul modern” egy phablet által prezentációt mutatni.
2018. nov. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szeretem én is a technológiát, de sajnos ez van. Az iskolák el vannak maradva mint a borravaló. Éltem már át olyat iskolai műsoron, hogy öreg bakelitlemezről játszották le a számot (10 percig tartott, míg megtalálták a kívánt számot. Nevetséges volt).


Szóval igazad van, 2018-at írunk, és ez teljesen normális lehetne. De az iskolák erre nincsenek felkészülve. Legtöbb helyen VGA-s projektorokat használnak. Megoldható lehetne átalakítóval, de nem az. Az S8-am próbáltam Samsung Dexre tenni, és a Dex Pad-ba egy VGA monitort kötöttem be, HDMI-VGA átalakítóval. Nem kommunikált vele. Kellett egy HDMI-s kijelző.


És magáról a Dexről: jó, de egyenlőre nem nagyon kiforrott. Van még mit fejleszteni rajta, sok a bug. Akárcsak a Bixby, vagy a Siri. Vagy hogy egy iPad Pro kiváltson egy számítógépet. Ezek mind olyan dolgok, amik nagyon jól hangzanak, és nagyon jó az elgondolás, ahogy működniük kéne. De még nem az igazi (az iPadnek pl van teljesítménye, de nincs iPadra optimalizált Catia, vagy Plant simulation, de még PowerPoint sem (van, de nincs olyan jól optimalizálva, hogy kényelmes legyen a prezentációkészítés).


Szóval 2018-at írunk, de még van hova fejlődni, van mit optimalizálni, és nagyon sokmindenen van mit javítani. Lehet phablettel prezentálni, lehet, hogy ez a jövő. És ez egy nagyon jó irány. Egyes cégeknél biztos vagyok benne, hogy ez normális. De az iskolák nagyon nincsenek felkészülve erre. A tanárok csak néznek mint a moziban, ha látnak okosórán keresztül telefonálni valakit. Vagy ha látják, hogy valaki telefonon vesz jegyet buszra.


A diákok meg nem tudnak érdekes prezentációt csinálni. Telenyomják szöveggel, kép nélkül, és olvassák a szöveget sorról sorra. Eőször ezen kéne dolgozni.

2018. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, tudom én hogy az efféle dolgok bizonyos része csak marketing. Én örülnék a legjobban, ha például egy iPad pro kiváltana egy számítógépet. De esetemben például fájó hiányosság a kiadványszerkesztő szoftverek hiánya iOS-en. Szóval persze, ezekkel tisztában vagyok. De szerintem az iskolai hiányosságok miatt nem szabadna korlátozni a diákokat a technológiai újítások használatát illetően. És persze, fontosabb a tartalom, mint az eszközök. De például egy Microsoft Sway segítene abban, hogy izgalmasabb előadásokat készítsenek:D Amit szintúgy nem használnak, mert kőkori az iskola:"D Szóval érted.
2018. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyet értek veletek, a tanárnő hozott egy laptopot azt mondta szereljük össze a projektorral, de a laptopon csak hdmi bemenet volt a projektoron meg csak vga és az iskola technikusának igen csak fel kellett kutatnia, hogy legyen hdmi-s projektor.. mellesleg az is igaz, hogy a diákok nagy része hogy csinál prezentációt.. szöveg és felolvassa, nagyon utálom az ilyen bemutatókat, borzalmasan unalmasak, viszont én imádok prezit csinálni és mindig arra törekszem, hogy legyen benne valami újítás a többiekéhez képest és inkabb vizuális eszközökkel jegyezzék meg amit mondok ne olvassanak az egész órán hisz az nekik is unalmas... egyébként bevallom az őszintén telefonon még sosem csináltam ilyet, mert nem igen jó telefonom van.. nem olyan, mint gépen? Nagyban más?
2018. nov. 17. 09:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Gépen sokkal egyszerűbben és jobban meg lehet csinálni.
2018. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!