Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért hív ismeretlen telefont...

Miért hív ismeretlen telefont a facetimeom?

Figyelt kérdés

IPhone SE telefonom van, kb másfél éve. 3 hete jelentkezett először a probléma, amikor a kontaktjaim közül próbáltam a barátomat felhívni facetimeon. Az ő nevét jelezte ki, semmi nem történt másképp mint máskor, kivéve azt, hogy nem az vette fel akit hívtam, hanem egy teljesen idegen ember. És amikor visszanéztem az előzményeket, ott sem volt semmi idegen szám, hanem az általam hívni akart személy neve. Utána újra próbáltam hívni, akkor már sikerrel jártam, rákérdeztem hogy nem tud-e róla valamit, de csak meglepődve hallgatott.

És azóta ez így megy, legalább 6x vette fel ugyanaz az ember, de csak ha facetimeon hívom. Azóta már kétszer elmagyaráztam neki, hogy nagyon nem őt akarom hívni. Aztán egyszer próbáltam megint a barátomat hívni, akkor nem vette fel sem ő, sem az idegen emberke, hanem később látom, hogy hívnak, barátom neve volt kint, felveszem, és az idegen csávóka volt, gondolta visszahívja a nem fogadottat, aztán mondtam neki, hogy nem őt akartam. Később is megismétlődött ez, de akkor már az idegen telefonszámát írta ki, akkor egyszer felvettem, megint elmondtam hogy mi van, azután meg csak kinyomtam, aztán le is tiltottam a számát.

Aztán a kicsit kellemetlenebb része, hogy tegnap este is amikor hívtam barátomat, megint nem nála csörgött hanem az idegennél, de már a barátnője vette fel, érthetően elég indulatos volt velem, hogy ne hívogassam a barátját, meg hogy miért nem szólok bele soha a telefonba(WTF?), és hogy mindig ilyenkor hívom, meg kinyomozott tudja a címem és megkeres (LOL), így neki is elmagyaráztam, hogy mi a helyzet, és megkértem hogy tiltsák le a számomat ők is, mert én egyebet nem tudok tenni. Eddig az én és a barátom telefonján való ki-be kapcsolgatáson, vírus ellenőrzésen, kontaktok ellenőrzésén, az iOs frissítésén, sim kártya kivételén kívül nem tettem semmit, ugyanis ötletem sincs hogy mit kéne. T-mobile-nál nem próbálkoztam, mivel kizárólag a facetime-on jelentkezett a probléma, rendes hívásnál nem.

Neki is és nekem is iPhone volt az előző telefonunk, de ő ismerősnek adta el, és még mindig nála van a telefon, és nem őt hívogatom, az én előzőmet pedig nem adtam el. Illetve az övé eladás előtt természetesen alaphelyzetbe lett állítva.

Mit tegyek, hova vigyem a telefonomat/telefonjainkat?



2018. nov. 7. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszett a felsorolásod, jót nevettem rajta, de nem tudom miért van az ami van.
2018. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bp1985 ***** válasza:
Garanciába csináltasd meg.
2018. nov. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!