Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi okozhatja a következő...

Mi okozhatja a következő problémát (akkuval kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

Egy hónapja cseréltettem akkut a Meizu M5-ös telefonomban, mert készenlétben baromi gyorsan merült és nyilván az akkura gyanakodtam. Eddig semmi gond nem volt, de most olyanokat csinál a telefon, hogy random leugrik 3-4%-okat, amikor egy hosszabb készenléti idő után feloldom a képernyőzárat (nem fut rajta a háttérben semmi és semmi különösebbet nem csinálok, csak pl. megnézem az időt rajta vagy a beállításokban "molyolok" egy-két percet). Az érdekes az egészben, hogy amikor éjszakára leteszem a telefont és reggel felkelek, ugyanannyi százalékon van vagy max. 1-2 százalékot ugrik le a töltöttség. Sajnos ugye Mediatek processzor van benne, ami nem az energiatakarékosságáról híres, de ez nekem akkor is furcsa, mert az akku új benne. Lehetséges, hogy esetleg valamilyen szoftveres hiba miatt nem jól jelzi a töltöttséget a telefon? Amúgy ezt leszámítva nincs gondom a telefonnal, de ez kissé idegesítő. Ha valakinek van ötlete, hogy ez mitől lehet, szívesen fogadom!


Köszönöm előre is a segítséget!



2018. nov. 8. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy esetleg valamilyen szoftveres hiba miatt nem jól jelzi a töltöttséget a telefon?"


Ige, és lehet hogy a réginek sem volt baja.

Akku mérés kalibrálás megvolt?

2018. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, picit gyanús lett most nekem is, hogy lehet, hogy a régi akkuval sem volt baj, de ezt akkor még nem sejtettem, mikor kicseréltettem! Akku kalibrálást egyszer már próbáltam (még a régi akkuval), de valamiért nem sikerült megcsinálnom. Tudsz esetleg valamilyen bevált alkalmazást, ami működik? Amúgy root-olt a telefon, ha ez számít valamit!
2018. nov. 8. 12:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy kalibrálás. Felejtsük már el!
2018. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Nincs ilyen, hogy kalibrálás. Felejtsük már el!"


Szakmailag levezett indokot légy olyan kedves.


Nekem volt problémám a telefonommal több mint egy évvel ezelőtt, a kérdezőéhez hasonlatosan.

Nem ugrottam bele rögtön a cserébe. Letöltöttem egy alkalmazást ami abból állt, hogy törli az akku előzményeket, majd egy teljes lemerítés-feltöltés ciklust kellett csinálni. Most 2 és fél éves a telefonom és 3 napig nem kell tölteni (kevés igénybevétel mellett, nyilván ha használom, akkor jobban merül, de akkor is elmegy 2 napot ha nyúzom). A kollégámnak is volt hasonló problémája, kérdezte tőlem hogy oldottam meg.

Az övé is helyreállt, ennek kb. 3 hónapja, pedig az ő telója fél éves lehet.

Ezért bátorkodtam ajánlani, annak ellenére hogy lehet hogy semmit sem fog javítani a jelenlegi állapoton.

Szóval a Közbeszóló szíves elnézését kérem, nem tudtam hogy ilyen nincs, én szimplán csak megoldást kerestem a problémámra és ez működött, működik. Lehet hogy nem ez a neve, lehet hogy a kalibráláshoz mint szakkifejezéshez nincs köze, de ezen a néven találtam rá fórumokon, ahol hasonló eredményekről számoltak be, mint amit én értem el. Úgy érzem így korrekt, hogy ezt megemlítem.

Szóval most kíváncsian várjuk az érvelést, ami ha elég meggyőző, talán az én véleményemet is megváltoztathatja.

2018. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez nekem is új, hogy nincs ilyen, hogy kalibrálás (vagy csak nem így hívják), de akkor én is kíváncsi lennék, hogy mégis hogyan lehet megoldani ezt a problémát, mert úgy látszik, van, akiknek sikerült! Ha pedig mégis létezik, akkor egy használható, bevált alkalmazás nevét is szívesen fogadnám! Köszönöm!
2018. nov. 8. 13:51
 6/14 anonim ***** válasza:

"Letöltöttem egy alkalmazást ami abból állt, hogy törli az akku előzményeket"


Ahogy ezt a rendszer is megteszi már az ősidők óta, MINDEN töltésnél. Részvétem.

2018. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az akkukalibrálásról:


[link]


"What’s more, you’ve probably noticed that the battery usage data is reset once you recharge your device anyway. From this you can correctly deduce that the battery stats are wiped as well – every time your device is recharged. More or less every day. If there was any effect, you would’ve noticed it without going into recovery and doing that stuff. Typical placebo, eh?"


A lényeg kb: "a beállításokban láthatod, hogy az akku használati adatok minden töltésnél kinullázódnak. Ebből helyesen arra következtethetsz, hogy az akku statisztika adatok minden töltés/merítési ciklusban törlődnek, akár naponta."


Vagyis minden olyan "akkukalibrálás" ami a batterystat-ot törli, csak önáltatás, mert a telefon magától is újraírja azt a fájlt, ma vagy holnap.


Itt a hölgy bejegyzése:

[link]



A kérdére is válaszolok: mondjuk, ha nekem ilyen akkumerülős bajom lenne, akkor feltennék valami részletesebb akkuhasználat figyelőt, meg ami a wake lockokat is gyűjti, hátha kibukik valami.

2018. nov. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es válaszolónak köszönöm a részletes választ! Kipróbálom ezt az akkufigyelőt, hátha segít!
2018. nov. 9. 00:10
 9/14 anonim ***** válasza:

"Kipróbálom ezt az akkufigyelőt"


Melyiket?

2018. nov. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Itt a hölgy bejegyzése:


[link]


A hölgy mást mond mint te.

2018. nov. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!