Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonokban van tinta?

A telefonokban van tinta?

Figyelt kérdés
A Samsung Galaxy J5 telefonom leesett és az egész képernyője tiszta lila-kék lett. Tényleg van a telefonokban tinta vagy csak hülyit a barátom?

2018. nov. 24. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted?
2018. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az LCD kijelző folyadékkristályból épül fel, ha betörik, az folyik szét.
2018. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Bár egyébként egy "szőke nős viccnek" elmenne, hogy őszinte legyek.
2018. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell már téged hülyíteni.
2018. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

"Az LCD kijelző folyadékkristályból épül fel, ha betörik, az folyik szét."


Na jó, azért ezt sem kellene terjeszteni... Semmi nem folyik szét, hanem a kijelzőt behálózó vékony és láthatatlan "huzalozás" szakadása miatt olyan jelenség áll elő, mintha megfolyna. De ez csak a látszat.


Ha ilyen kijelzőt összetörünk, az csak üvegtörmelék (illetve a ragasztott fólia tarthatja össze), ott semmi folyékonyat nem látsz.


Két vékony üveglap között van a félvezetős technika, ez "csak" ennyi.

2018. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Semmi nem folyik szét, hanem a kijelzőt behálózó vékony és láthatatlan "huzalozás" szakadása miatt olyan jelenség áll elő, mintha megfolyna."


Olvasd el a folyadékkristály definícióját, aztán gyere vissza és olvasd el mit írtál.

2018. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne röhögtess... Azért, mert szerepel a nevében, attól még nem folyik.


Most itt nem az a lényeg, hogy a szervizemben hányat láttam összetörve, te meg egyet sem (ezek szerint), hanem egyszerűen csak ismerni kell a felépítését.

2018. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. nov. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz hogy régi a kérdés, de én egy 2012-es gyártású packardbell notebook kijelzőjét szedtem szét úgy kíváncsiságból, és kb 6 változó vastagságú lapból állt, és valami trutyi volt a lapok közt, mint ha vékonyan műszerolaj lett volna benne szétkenve. úgyhogy max ennyi van benne ami folyik, bár nem tudom mi volt az az anyag mert szagtalan volt és kicsit étolaj tapintású.
2019. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!