Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyivel nehezebb eladni egy...

Mennyivel nehezebb eladni egy telefont ha szolgáltató függő?

Figyelt kérdés
Ha van egy adott telefon és nem független hanem valamelyik szolgáltatónál függő,az vonhat le az értékéből?Úgy értem mondjuk használtan xy telefon 60Eft függetlenül,de ha szolgáltató függő akkor az értéktelenítheti,mondjuk csak érhet akkor pl csak 40EFt ot vagy ez nem von le az értékéből?

2018. nov. 29. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván valamennyivel alatta van az áruk, a függetlenekhez képest.

De egyébként a szolgáltató díjmentesen függetleníti, hogyha nincs már részletfizetés a mobilon.

2018. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1


Én anno utána kérdeztem,a telekom függetlenít ingyen bármilyet,viszont a telenor meg a vodafone 10EFt ért talán akkor függetlenítenék ingyen ha az első tulaj vinné oda.de én most használt telefonról beszélek ami előzőleg másé volt.

2018. nov. 29. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor 3 ezerért kb. bárhol kifüggetlenítik.
2018. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szervizekbe 5k ért kifüggetlenítik (Kb 1 hét, mert gyakran felküldik BP re (Ha BP n laksz akkor neked jó :D))
2018. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Én anno utána kérdeztem..."


Talán nem anno kellene, hanem jelenidőben, mióta új jogi szabályzás van rá. De nem tudom én sem biztosan, nekem most nincs kedvem utánanézni, ha érdekelne, nyilván megtenném.

2018. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5


Az anno az már az új jogi szabályozás után volt olyan május,június környékén.

2018. nov. 30. 01:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Jogszabály szerint, ha igazolod, hogy a készülék a Te neveden van, és 100%-ban ki van fizetve, akkor az adott szolgáltató (amennyiben náluk vetted) köteles díjmentesen függetleníteni
2018. nov. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 7


Ezt én is tudom,de most itt egy másodkezes telefonról beszélek,szóval aki elsőnek vette attól megvett telefon függetlenítése,nem lehetetlen ingyen csak macera.Meg lehetne oldani két tanús meghatalmazással csak kérdés az eladó akar e procedúrát meg adatokat a vevő részére bocsájtani.Telekomnál állítólag lájtos a dolog telenor a legszívatósabb a vodafone is szívatós-

2018. nov. 30. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!