Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet hogy lehallgatnak, és...

Lehet hogy lehallgatnak, és figyelik a szöveges beszélgetéseim, help?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja vásároltam egy használt mobilt (rokonságból).

3-4 hete az illető akitől vettem a telefont, többször is olyan utalást tett, amit csak a privát messenger beszélgetésemben lehetett látni, senki nem tudhatna róla.

Szóval konkrétan arról van szó, hogy egy régi ismerőssel beszélgetek teljesen privát témáról, és a rokon akitől vettem a telefont ezzel a beszélgetéssel kapcsolatban tett megjegyzéseket.

"na mi a helyzet a x-el, mikor találkoztok majd?"

Ez csak egy példa, senkinek nem beszéltem erről, sőt nem is lett volna miről beszámolni mivel ez teljesen privát dolognak számít.

Azt tudni kell, hogy a rokon mindig is hülyének nézte az embereket, szóval feltételezem hogy abban a tudatban van, hogy nem fogna senki gyanút egy ilyen megjegyzés után.


Na de igen ám, kiderült a napokban, hogy a lányának a számítógépére olyan szoftvert tett fel, ami folyamatosan monitorozza neki a netes böngészést és a facebook beszélgetéseket.

Telefonra tudom, hogy létezik ilyen app.

Feltehette rá mielőtt eladta nekem?

Figyelheti a beszélgetéseim?

És ha igen, hogyan deríthetném ki mindezt?

Nem akarom törölni a telefont, hanem kiszeretném deríteni hogy van e okom aggodalomra, mert ha bebizonyosodna akkor NAGYON csúnya vége lenne.

Ha feltelepített rá valami "kém programot" mielőtt eladta nekem, hogyan találhatnám meg a telefonon?

Előre is köszönöm a válaszokat! Fontos lenne a segítség..


2018. nov. 29. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A fenét nem érdekli, mit pofázol messengeren.
2018. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Igen, vannak ilyen programok!


Menj be egy HIVATALOS, PROFI szakszervízbe, és teljesen nullára töröltesd és mindent állítass vissza gyári állapotra!


És igen, ezért sem veszünk és használunk használt számítástechnikai eszközt!

2018. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 repulo ***** válasza:
78%
Hát, ha tett rá keyloggert, sz.rban vagy.
2018. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Alap, hogyha használt telefont veszünk x egyből gyári visszaállítás. Ha bármi módósítás (Új ROM, rooz, xposed stb) volt rajta, akkor pedig feltétlen a gyári ROM ot fel kell rá rakni
2018. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
78%
eléggé sok az egybefüggő véletlen , ha tényleg nem beszéltél róla senkinek és kiderült az a szoftver akkor szinte biztosan van összefüggés
2018. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Letörölni én is letudom meg a visszaállítani gyári beállításra, de nem akarom!!

Mindenképp bizonyítékot akarok, amivel szembesíthetném ha a feltételezésem helytálló!

A privátra: android galaxy S6, csak a laptopomon és a telefonon jelentkeztem be a facebook-ba, legalábbis soha nem kaptam értesítést hogy idegen eszközről valaki más bejelentkezett volna, most meg is néztem.

Engem az érdekelne, hogyan deríthetném ki azt, ha van valami kém app a telefonon.

2018. nov. 29. 22:36
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
dumpold le a halozati kommunikaciot es kiderül.. pölö :)
2018. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

ja masik dolog.. szidd az uzeneteidben azt a rokont mint allat :) de nagyon.


lebuktatja magat :)

2018. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet hogy akivel beszélgettél az ismeri a rokonod, netán kibeszélnek? Csak egy feltételezés. Lehet nem tudsz róla.
2018. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag annak kellene utána nézni, milyen kémprogramok vannak, az hogyan mutatható ki, víruskeresők, ilyesmi.

Mivel én nem foglalkoztam a témával, ebben nem tudok segíteni, szakfórumokat kellene nézni, Google-turkálás stb.

Ha rajtam múlik, rögtön visszaállítottam volna, most már így kellemetlen. Megszerezhette a jelszavaid, bankkártya, akármi, amit használsz rajta.

2018. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!