Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha rendelek mondjuk a bangold-...

Ha rendelek mondjuk a bangold-ról mobilt, azt valóban előre ki kell fizetni? Van aki megkockáztat 100 ezret, és utána tűkön ül hogy vajon megjön-e?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Külföldről nincs utánvétel, így előre kell online elutalni mindent. Ezek a nagy áruházak nem vernek át és húznak le, hiszen senki nem használná őket ha nem lennének megbízhatóak. Nem kell tűkön ülnöd, mert van vásárlói védelem, ha nem kapod meg a terméket akkor visszafizetik az árát. A mobilok eleve értékes küldemények, melyeket könyvelve adnak fel, így mindkét fél látja hogy egyrészt feladták a csomagot és úton van, másrészt kézbesítésre került és át is vették. A kínaiak azt nem csinálják meg veled, hogy fél téglát küldenek, úgy félnek a negatív értékeléstől mint a tűztől, mert a megélhetésük múlik rajta. Nem is lehúzó-átverő népség, mint mondjuk itthon Jófogáson bármit venni Kalányos nevű magánszemélyektől. A magyar is ugyanúgy átver, nyugi.
2019. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb értéket nem úgy küldenek, hogy csak bedobják a postaládába. Van követés, alá is kell írni, hogy átvetted.

Egy érdekesség, a kínai rögtön látja az átvételt, máris dobta az emailt, hogy igazoljam vissza a weben is.

Persze, egyébként is szoktam, de megelőzött.

2019. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi probléma a kinaiakkal.

Nyugodtan rendelhetsz.

2019. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Arra viszont számíts, hogy 27% ÁFÁT és kb. 3000 Ft vámeljárási költséget kell fizetned, ha az áru és a szállítás együttes összege a 30 dollárt meghaladja és EU-n kivűlről érkezik.

Utánvétessel sem jársz jobban amúgy, mert amig át nem vetted, ki nem fizetted, nem bonthatod ki.

Kizárólag a csomag sérülését kifogásolhatod.

2019. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: igen, már többet is vettem, semmi probléma nem volt.

Más cuccokkal igen (SD kártya), hamisak voltak, pontosabban

az ígért kapacitás jó esetben negyede volt a ráírtnak.

Amint megjönnek, rázavarom az ellenőrzőt, tételesen közli, mennyi a használható, mennyi a hibás szektor.

Reklamálok, küldöm a képernyő mentést, mindig visszakaptam a pénzt.

Mondjuk az ára is olyan volt, egyikbe sem csalódtam, mind FAKE volt.

Valós kapacitásra particionálva, formattálva mai napig használhatók.

Azért vettem, mert kellettek volna.

2019. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Flash meghajtót Kínából köztudottan tilos venni, mert ipari mennyiségben hamisítják, és ez pont látszik az árán is, hogy melyik nem igazi. Nem éri meg a várakozást meg a visszatérítést sem, mert nincs szerencsés kivétel.
2019. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem pont annyi a vám és áfa fizetni való de majdnem.

[link]

2019. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd el, hogy Te magánszemély vagy ugyan, de nem magánszemélytől veszel.

22Euro és 30 Dollár az értékhatár.

Ennek tudatában rendelek, olykor ÁFA köteleset is. Ma már nem jellemző, hogy átcsúszik.

Volt, hogy valamiből 2 már meghaladta volna, külön kellett rendelnem, 2 hét eltéréssel, nehogy a kínai összevonja.

A vámeljárási illeték változhat attól függően ki bonyolítja.

Aztán egy processzorról kellett utalási bizonylatot küldenem, mert az ugye lehetett volna 100e Ft is, de értékhatár alatt volt.

2019. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ezek szerint ha vámot is kell fizetni, akkor már egyszerűbb itthon megvenni..
2019. jan. 3. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!